Ziņas

Sabiedrība

Šovasar Cēsīs organizēs sarunu festivālu

Šovasar, 3.jūlijā un 4.jūlijā, Cēsu Pils parkā norisināsies sarunu festivāls “LAMPA”, kas tiek rīkots ar mērķi radīt platformu, kas veicina sabiedrības iesaistīšanos sabiedriskajos un pilsoniskajos procesos, tādējādi stiprinot Latvijas kā demokrātiskas valsts attīstību.

Kā aģentūru LETA informēja komunikācijas vadības aģentūras “Deep White” sabiedrisko attiecību projektu asistente Alise Podniece, līdzās dažādu žanru un tēmu sarunām, festivālā būs iespēja piedzīvot arī unikālus kultūras notikumus, piemēram, šobrīd aktuālāko režisoru īpaši festivālam radītas teātra spēles un instalācijas.

Sarunu festivāla “LAMPA” rīkotāji vēlas iedrošināt Latvijas cilvēkus vairāk sarunāties un iesaistīties valstī notiekošajā un aicina festivālā piedalīties visus, kuriem rūp Latvijas nākotne. “Mēs domājam, ka Latvijas cilvēki dzīvotu daudz labāk, ja rastu iespēju aktīvāk iesaistīties sabiedriskajos un pilsoniskajos procesos. Festivāls būs vide, kā to darīt ārpus pierastajiem formātiem – ar vieglumu, humoru un gudrību pievēršoties jautājumiem, kas ir būtiski Latvijas kā demokrātiskas valsts attīstībai,” stāsta festivāla organizatoru un idejas autoru pārstāve, fonda atvērtai sabiedrībai “DOTS” izpilddirektore Ieva Morica.

Pirmo reizi Latvijas festivālu vēsturē festivāla centrā būs sarunas un diskusijas. Divās iedvesmas un dzīvesprieka pilnās dienās sarunu festivāls “LAMPA” piedāvās 50 dažādu notikumu programmu uz dažādām skatuvēm un teltīs Cēsu pils parka teritorijā. Festivāla apmeklētāji varēs piedalīties spraigu viedokļu apmaiņās par Latvijas lielajiem jautājumiem uz “Izgaismo” skatuves. “Apgaismo” skatuve aicinās uz sarunām, “kas rok dziļumā, atklāj būtisko un ļauj no pirmavota uzzināt un izprast nozīmīgus procesus, lietu kārtību un būtību”.

“Uzzibsnī” skatuves programma festivāla apmeklētājus rosinās jaunām idejām un atklājumiem. Vienlaikus platforma tiks dota arī personiskām sarunām un atklātai viedokļu apmaiņai “virtuvē”, kā arī citās festivāla tematiskajās teltīs. Latvijas “stand-up” komiķi organizēs politiķu “cepienu”, savukārt režisors Dmitrijs Petrenko piedāvās iespēju “pielaikot varu”. Par festivāla notikumiem var uzzināt, sekojot līdzi tā tapšanai un programmas pakāpeniskai publicēšanai interneta vietnē “www.festivalslampa.lv”, kā arī festivāla sociālajos tīklos. Festivāla programma tiek radīta, kopā līdzdarbojoties dažādām organizācijām un diskusiju kultūras entuziastiem. Tāpēc tiem, kurus īpaši iedvesmojis festivāla formāts un ideja, ir iespēja pieteikt arī savu pasākumu, sazinoties ar festivāla organizatoriem.

“Vairākās Ziemeļeiropas valstīs līdzīgi festivāli ir kļuvuši par demokrātijas simbolu – vietu, kurā atvērti un drosmīgi tiek apspriestas visbūtiskākās tēmas valsts attīstībai. Ja arī Latvijā beidzot notiek šāds sarunu festivāls, tas ir sākums kādām lielākām pozitīvām pārmaiņām – līdzīgi kā labdarības organizācija “Ziedot.lv” ir radījusi jaunu ziedošanas kultūru vai kā “Iespējamā misija” ir pacēlusi prasību latiņu izglītības kvalitātei,” teica organizatoru un idejas līdzautoru pārstāvis, “Swedbank” valdes priekšsēdētājs Māris Mačinskis.

Sarunu festivāla “LAMPA” organizatori un idejas izlolotāji – fonds atvērtai sabiedrībai “DOTS” un “Swedbank” – festivāla notikumu veidošanā ap sevi sapulcējuši vairāk nekā 100 Latvijā pazīstamu un aktīvu domubiedru no dažādām organizācijām un institūcijām. Festivāla notikumu veidošanā iesaistījušās jau vairāk nekā 30 dažādas organizācijas – valsts, nevalstiskā un privātā sektora pārstāvji, kuriem rūp Latvijas kā demokrātiskas valsts nākotne.

LETA