Ziņas

Sabiedrība

Šorīt ugunsgrēkā Valmieras novadā ugunsgrēkā bojā gāja cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 27. decembra plkst. 6.30 līdz 28. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, , bet vēl trīs bija maldinājumi.

Šonakt plkst. 3.01 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Lodes pagastu, kur deg dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu koka ēkas mansardstāvs un jumts deg ar atklātu liesmu pilnā platībā (170m²), kā arī ēkas pirmais stāvs 50m² platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. Ugunsgrēks plkst. 6.06 tika ierobežots, bet šobrīd darbi notikuma vietā vēl turpinās – notiek konstrukcija novērošana un atsevišķu vietu dzēšana.

VUGD atgādina, ka katrā mājoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kas ar skaļas skaņas signālu brīdinās par telpā izveidojušos sadūmojumu. Visbiežāk traģiskas ugunsnelaimes izceļas naktī, kad cilvēki guļ un nejūt smaržas un smakas, tāpēc tieši skaļais dūmu detektora signāls savlaicīgi pamodinās un dos iespēju izglābties.

Vakar plkst. 12.38 tika saņemts izsaukums uz Gaujas ielu Cēsīs, kur dega vienstāva garāžas jumta konstrukcijas 5m² platībā. Plkst. 13.36 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 13.18 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Kalna ielu Smiltenē, kur daudzdzīvokļu mājā kādā dzīvoklī aizdegusies egle. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās (degšanas platība 5m² platībā). Ugunsgrēks, visticamāk, bija izcēlies, jo eglītē bija aizdedzināta svecīte. Mājoklī dūmu detektors bija uzstādīts.

VUGD atgādina – neatstājiet degošas sveces bez uzraudzības, pat ne uz īsu brīdi un, dodoties prom no telpas vai pirms gulētiešanas, pārliecinieties, ka sveces ir nodzēstas! Ugunsdzēsēji glābēji atgādina, ka ar katru dienu eglītes mājokļos paliek arvien sausākas – tātad arī degtspējīgākas! Būsim uzmanīgi ar atklātu uguni!

Plkst. 16.36 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Kocēnu pagastu, kur dega vienstāva pirts siena un griestu konstrukcijas 7m² platībā. Plkst. 18.07 ugunsgrēks tika likvidēts.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 42 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 18 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.