Ziņas

Sabiedrība

Šorīt ugunsgrēkā Pārgaujas novadā gāja bojā cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 27.maija plkst. 6.30 līdz 28.maijam plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus –divus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem un vēl viens bija maldinājums.

Šorīt plkst. 06.23 tika saņemts izsaukums uz Pārgaujas novadu, kur no dzīvojamās mājas loga cēlās dūmi. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka vienstāva mājā ar izbūvētu mansardu deg sadzīves mantas 2m² platībā. No piedūmotām telpām tika iznests cilvēks, kuram Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi konstatēja nāvi. Plkst. 07.38 ugunsgrēks tika likvidēts.

Traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās degšanas produkti. Piedūmotā vidē cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. Mājoklī uzstādīts dūmu detektors savlaicīgi ar skaļas skaņas palīdzību signalizēs par izveidojušos sadūmojumu un ļaus cilvēkiem izglābties. VUGD atgādina, ka no šā gada 1.janvāra dūmu detektoram ir jābūt katrā mājoklī, savukārt ugunsdzēsības aparātam – privātmājās.

Šonakt plkst. 3.51 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Burtnieku novada Matīšu pagastu, kur dega šķūnis 20m² platībā. Plkst. 4.50 ugunsgrēks tika likvidēts.