Ziņas

Sabiedrība

Šorīt Amatas novadā izcēlies ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 15. februāra plkst. 6.30 līdz 16. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Šorīt plkst. 5.23 tika saņemts izsaukums uz Amatas novada Drabešu pagastu, kur deg kalte. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg divi metāla konteineri, kuros izbūvēta kalte 60m² platībā, kā arī malka 30m² platībā. Degošai ēkai blakus atradās 1000m² liela ēka (kurā atrodas kokmateriāli), kuru ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt. Plkst. 7.42 ugunsgrēku izdevās ierobežot un šobrīd notikuma vietā turpinās dzēšanas darbi, strādā 11 Cēsu un Valmieras ugunsdzēsēji glābēji.

Vakar plkst. 16.15 tika saņemts izsaukums uz Apes ielu Alūksnē, kur pie daudzdzīvokļu mājas jūtama gāzes smaka. Apsekojot notikuma vietu, tika konstatēta gāzes noplūde no automašīnā esošās gāzes iekārtas. Ugunsdzēsēji glābēji aizgrieza to. Plkst. 17.32 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 56 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, 25 uz glābšanas darbiem, bet 15 no izsaukumiem bija maldinājumi.