Ziņas

Sports

Šoreiz pārāka “Pārgauja”

Latvijas florbola čempionāta virslīgā nospēlēts pirmais aplis.

Šogad čempionāts rit ļoti aizraujoši, komandas ir spēkos ļoti līdzvērtīgas, punktu blīvums tik liels, ka gandrīz katra spēle maina vietu sadalījumu.
Ar pavisam nelielu atrāvienu pirmajā vietā ir vicečempioni “Latvijas Hipotēka/ Oxdog Ulbroka”, kam 24 punkti, tiesa, par vienu spēli vairāk nekā sekotājiem. Divās nākamajās vietās mūsu puses klubi – “Lek­rings” un SK “Pārgauja”, un tieši abas šīs komandas tikās aizvadītās nedēļas nogalē. Māj­nieku lomā “Pārgauja”, lai gan spēle notika it kā neitrālā laukumā – Kocēnos.

Spēle ritēja ļoti līdzvērtīgi, par to liecina arī pa vārtiem izdarīto metienu skaits, katras komandas rēķinā 28 metieni. Labu sniegumu rādīja abu komandu vārtsargi – Markuss Plūdums (“Lekrings”) un Dāvis Helmuts Zvejnieks (“Pārgauja”) -, pamatlaikā katrs kapitulēja tikai trīs reizes. Pirmajā periodā tikai vieni gūti vārti, Kevins Šmits izvirzīja vadībā “Lekrings” komandu. Otrās trešdaļas sestajā sekundē Artūrs Jurševskis panāca izlīdzinājumu, bet perioda vidū Andris Rajeckis atkal izvirzīja vadībā Cēsu florbolistus.

Pēdējā trešdaļā vispirms cēsnieki panāca 3:1, precīzs bija Kaspars Lisovskis, taču “Pārgaujas” komanda spēja panākt neizšķirtu, vārtus guva Emīls Eglītis un Lauris Ābols, un pamatlaiks noslēdzās 3:3. Arī papildlaikā neizdevās noskaidrot uzvarētāju, un viss izšķīrās pēcspēles metienu sērijā, kas izvērtās gana gara. Pēc piecu izgājienu sērijas 2:2, un tālāk viss turpinājās līdz uzvaras metienam. Četri mēģinājumi beidzās ar vārtsargu uzvaru, piektajā Cēsu spēlētājam neizdevās pārspēt H. Zvejnieku, bet Miķelis Roops ar precīzu raidījumu atnesa uzvaru SK “Pārgauja” florbolistiem.

Turnīra tabulā “Lekrings” ar 24 punktiem ieņem otro vietu, “Pārgauja” ar 22 punktiem – trešo, bet aizvadījuši par vienu spēli mazāk nekā cēsnieki.
Taču sekotāji jau min uz papēžiem: “Kurši/ Ekovalis” – 21 punkts, “Talsu NSS/ Krauzers” – 20, “Lielvārde/ FatPipe” – 19, FBK “Valmiera” – 16, “Rubene” – 15, “Irlava/ Avant” – 14, “Ķekava” – 13, “Ogres vilki” – 3, un tikai komanda “Bauska” līdz šim nav spējusi tikt pie punktiem.
Šajā piektdienā “Lekrings” izbraukumā tiksies ar Ķekavas komandu, bet “Pārgauja” savā laukumā uzņems Bauskas florbolistus.

Sieviešu čempionāta 1.līgā Cēsu “Lekrings” savā laukumā sīvā cīņā ar 1:2 zaudēja “Irlava/ Tukums” komandai. Spēle bija sīva, līdzvērtīga, un tikai otrajā trešdaļā tika gūti pirmie vārti, Kate Meldere vadībā izvirzīja Cēsu komandu. Sešarpus minūtes pirms pamatlaika beigām viešņas panāca 1:1, bet uzvaras vārtus “Irlava/ Tukums” guva 68 sekundes pirms pamatlaika beigām.

Šī uzvara ļāva “Irlava/ Tukums” vienībai pacelties uz trešo vietu, Cēsu florbolistes nobīdot uz ceturto.