Ziņas

Sports

Šoreiz otrie

Profesionālās izglītības sporta kluba “AMI” 29.sporta spēļu sacensības roku cīņā (armrestlingā) ir kā Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolas (CTDV) firmas zīme, jo puiši allaž bijuši līderos. Šoreiz gan nācās samierināties ar vicečempiona godu, kas pēc piecu gadu triumfa ir kā neliels solis atpakaļ.

Skolas sporta dzīves vadītāja Klinta Puriņa atzīst, ka notikusi paaudžu maņa, kas ietekmē rezultātu: “Šogad komandā bija seši debitanti. Jāatzīmē, ka trīs no viņiem kļuva par čempioniem, tas liek ar cerībām raudzīties nākotnē. Kā plusu var atzīmēt roku cīņas galdu pieejamību gan skolā, gan dienesta viesnīcā, jo tas ļauj aizvadīt cīņas visa mācību gada laikā, tā paaugstinot kopējo meistarību.”

Par čempioniem kļuva Jānis Dzirkalis (svara kategorijā līdz 55 kg), Dāvis Kļaviņš (līdz 60 kg) un Rikardo Dunas (virs 90 kg). Pagājušā gada čempions “Open” svarā virs 90 kg Ilmārs Doršs, šogad otrais svara kategorijā līdz 90 kg. Oskars Bambāns, kuram pērn dalīta 7.-8.vieta, šoreiz aizcīnījās līdz bronzas godalgai svaru kategorijā līdz 70 kg. Tūlīt aiz goda pjedestāla palika Rihards Armfelds, bet Ervīns Kārkliņš un Jānis Zutis šoreiz 9.- 10.vietā.

Komandu kopvērtējumā vērtēja sešus labākos rezultātus. CTDV komandai 12 punkti, tāpat kā Rīgas Tūrisma un radošo industriju tehnikumam. Abām komandām arī vienāds izcīnīto zelta medaļu skaits, taču pēc izcīnīto sudraba medaļu skaita pārāki bija rīdzinieki, kuriem čempionu tituls kopvērtējumā. Trešajā vietā Saldus tehnikums. Priekuļu tehnikuma komanda šoreiz nestartēja.

Kopumā AMI sporta spēļu kalendārā šajā mācību gadā puiši aizvadījuši sacensības astoņos sporta veidos no 13 kopumā piedāvātajiem. Sporta spēlēs piedalās 30 skolas. Mūsu puses skolām katrai pa vienai otrajai vietai. CTDV – roku cīņās, bet Priekuļu tehnikums teicami sevi parādīja volejbola turnīrā, 22 skolu vērtējumā izcīnot otro vietu. CTDV volejbolā ieņēma astoto vietu, pārējos sporta veidos mūsu skolas ārpus labāko desmita.

Jaunietes kopumā sacenšas 11 sporta veidos, spēkus izmēģina 27 skolas. Līdz šim aizvadītas sacensības septiņos sporta veidos. Jāatzīmē, ka pirmo reizi “AMI” vēsturē startē CTDV jaunietes. Pagaidām viņām labākais rādītājs vieglatlētikā, kur 14.vieta. Priekuļu tehnikuma jaunietēm labākais sniegums dambretē, kur dalīta 9.-12.vieta.