Ziņas

Sports

Šonedēļ sāksies

Ar posmu Cēsis – Valmiera nedēļas nogalē startēs populārākais kalnu riteņbraukšanas seriāls “SEB MTB”. Šī ir tradīcija kopš seriāla sākuma, ka pirmais posms savieno divas Vidzemes pilsētas.

Lai arī posms tradicionāls, sacensību organizatori informē, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem,

gaidāmas lielas izmaiņas.

“Skandi motors” distancē starts tiks dots ierastajā vietā – Cēsīs, Vienības laukumā, bet tālākā distance vedīs daudz citādāk,

nekā ierasts. Pēc starta riteņbraucēji veiks nelielu apli pa Cēsu ielām, bet tālāk distance ies pāri Gaujas tiltam. Trases turpinājums vedīs Gaujas krasta tuvumā, tajā iekļauti interesanti posmi pa meža takām, ceļiem, dažāda garuma kāpumiem un aizraujošiem nobraucieniem. Trase vairs nevedīs atpakaļ uz Cēsīm, bet gan paralēli Gaujai virzīsies Valmieras virzienā. Aiz Rāmnieku tilta trase saies kopā ar “Virši – A” distanci, atlikusī daļa jau būs tāda pati, kā ierasts. Finišs būs Valmierā pie Svētās Sīmaņa baznīcas.

Izmaiņas arī “Virši – A” un “Mammadaba” veselības brauciena distancēm, kam pirmo reizi starts tiks dots Lenču ielas lejas daļā. Trase tālāk vedīs augšup pa Lenču ielu, pa kuru ierasts riteņbraucēji devās lejā. Dalībnieki šķērsos Cēsu centru, tālāk jau pa drošāku nobraucienu dosies atkal lejup, lai veiktu ierasto distanci uz Valmieru.

“Skandi motors” sporta distancē redzēsim abus Cēsu un arī Latvijas spēcīgākos MTB riteņbraucējus – Arni Pētersonu un Mārtiņu

Blūmu, kuri pārstāv komandu “ZZK”. Atgādinām, ka pērn sporta distancē kopvērtējumā Mārtiņš ieņēma otro vietu, Arnis – ceturto. Šogad derētu pacelties par vietu augstāk.

Tautas distancē trasē redzēsim arī cēsnieku Jāni Bērziņu, kurš pērn kopvērtējumā ieņēma otro vietu. Taču kopumā braucēju vidū būs daudz vēsturiskā Cēsu rajona riteņbraucēju.

Ir vēl kāds jaunums, kas īpaši var ieinteresēt līdzjutējus. Pirmo reizi SEB MTB vēsturē sacensības būs iespēja vērot tiešraidē un videoierakstos http://straume.lmt.lv.

Jānis Gabrāns