Ziņas

Sabiedrība

Šonedēļ renovētā Cēsu bibliotēka tiks atvērta lasītājiem

18.februārī Cēsīs pēc renovācijas durvis lasītājiem vērs Cēsu Centrālā bibliotēka, bet dienu iepriekš, 17.februārī, bibliotēkas darbinieki bibliotēkas atklāšanas svinīgajā pasākumā pateiksies visiem, kas palīdzēja to realizēt.

Kā aģentūru LETA informēja Cēsu Centrālās bibliotēkas direktores vietniece Gunta Romanovska, bibliotēkas renovācijas kopējās izmaksas ir gandrīz trīs miljoni eiro, tā veikta gan ar pašvaldības, gan Eiropas fondu finansiālu atbalstu.

2011.gadā Cēsu novada pašvaldība izsludināja projektu konkursu bibliotēkas ēkas rekonstrukcijai. Konkursā uzvarēja arhitekta Jura Pogas birojs, 2012.gada jūlijā bibliotēkas darbinieki ar visu grāmatu krājumu un mēbelēm pārcēlās uz ēku Raunas ielā 2, lai ēku Raunas ielā 1 nodotu būvdarbu veicējiem – uzņēmumam “Vidzemes energoceltnieks” projekta realizācijai.

Šo divarpus gadu laikā bibliotēkas ēkā veikti funkcionāli un tehniski uzlabojumi, maksimāli saglabātas nedaudzās vēsturiskās autentiskās lietas, atjaunota dekoratīvā ēkas fasāde, ar apgaismes ķermeņiem un taciņām labiekārtota bibliotēkas apkārtne. No daudzām mazām telpām katrā stāvā izveidota viena liela. Ja agrāk bibliotekāru un lasītāju rīcībā bija tikai pirmais un otrais stāvs, tad klāt vēl nācis trešais, kur iekārtoti darbinieku kabineti, telpa apmācībām un semināriem, bet pagrabstāvā izbūvētas krātuves retāk pieprasītām grāmatām, arhīvam. Tagad bibliotēkas apmeklētāji varēs ērti piekļūt grāmatām plauktos, pieejamāks kļuvis novadpētniecības krājums, periodiskie izdevumi izvietoti pārskatāmāk, vairāk vietas atvēlēts datoriem, nopietnākam darbam izveidotas individuālās lasītavas.

Bērnu apkalpošanas nodaļa iekārtota dzīvespriecīgās krāsās, bērnus, jauniešus un citus interesentus gaida jaunas spēles. Bibliotēka ir pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

LETA