Ziņas

Izklaide

Šonedēļ notiks starptautisks deju festivāls “Alūksnes ziema”

Sestdien, 20.februārī, plkst.19 Alūksnes Kultūras centrā pirmo reizi notiks starptautisks deju festivāls “Alūksnes ziema”, kurā uzstāsies 12 deju kolektīvi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas, aģentūru LETA informēja Gints Skulte.

Festivāla mērķis ir parādīt, ka Alūksne ir pilsēta, kurā arī ziemā neapsīkst cilvēku vēlme dzīvot ar prieku, strādāt ar izdomu, mīlēt no sirds un dejot. Tāpēc Alūksnē tiek radīta jauna deju tradīcija – starptautisks deju festivāls “Alūksnes ziema”.

Festivāla apmeklētājus sagaida ne tikai klasiskās tautas dejas – būs arī laikmetīgās dejas priekšnesumi un Austrumu dejas.

Festivālā piedalās Pleskavas ģimeņu horeogrāfiskais ansamblis “Zavaljinka”, Pleskavas deju klubs “Aisha”, Pleskavas N.A.Rimska-Korsakova Mākslas koledžas duets Natalja Pudovkina un Ilja Manihins, Vastselīnas Kultūras nama folkloras deju kopa “Kullerid”, Jonišķu pilsētas tautas deju kolektīvs “Ratilis”, VEF Kultūras pils vidējās paaudzes deju kopa “DižBramaņi”, Talsu tautas nama jauniešu deju kolektīvs “Delveri”, Talsu tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Talsu Kurši”, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” vidējās paaudzes deju kolektīvs “Rota”, Gulbenes kultūras centra jauniešu deju kopa “Zelta Rūsiņš”, Balvu Kultūras un atpūtas centra deju kopa “Nebēda” un Alūksnes Kultūras centra deju kopa “Jukums”.

Kopumā festivālā piedalīsies septiņi deju kolektīvi no Latvijas, trīs no Krievijas, viens no Lietuvas un viens no Igaunijas.

Biļetes uz festivālu nopērkamas Alūksnes Kultūras centra kasē.