Ziņas

Sports

Šonedēļ notiks skrējiensoļojums “Rīga-Valmiera”

Šo sestdien, 2.aprīlī, visus garo skrējienu cienītājus gaida 2016.gada pirmais lielais pārbaudījums, veicot 107 kilometrus garo skrējiensoļojuma distanci “Rīga-Valmiera”, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Maratona startā, kas notiks pie Brīvības pieminekļa pusnaktī, ceļavārdus dalībniekiem teiks Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”). Uzvarētāju sagaidīšana Valmierā pie Sīmaņa baznīcas sāksies jau no plkst.8 rītā.

Finišējušie dalībnieki tiks sagaidīti visas dienas garumā. Sveicot maratonistus, tiek organizēta īpaša kultūras programma. Rīta koncertā plkst.11 finišētājus sveiks Valmieras Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris “Signāls”, kā arī divas Valmieras Valsts ģimnāzijas vokāli instrumentālās grupas. Dienas koncertā līdzjutējus un maratonistus iepriecinās “Yamahas” ģitāras skolas audzēkņi, Valmieras jaunatnes centra “Vinda” vokālās studijas “Notiņas” dziedošie bērni, kā arī Valmieras karsējmeitenes.

Baiks vēsturiski sauktās “gladiatoru pastaigas” dalībniekiem novēl būt pārliecinošiem un stipriem šajā distancē. “Valmiera jūs sagaidīs kā varoņus, jo mēs lepojamies ar katru, kurš ir spējīgs šādu distanci pārvarēt,” uzsvēris priekšsēdētājs.

Skrējiensoļojums “Rīga-Valmiera” ir Latvijas čempionāta ultra garajos posmos pirmais posms, kā arī “Kefīra kausa 2016” pirmais posms. Ultramaratona dalībnieki un ikviens skrējiensoļojuma atbalstītājs ziedo mazajam valmierietim Jēkabam, lai viņš varētu turpināt delfīnterapijas nodarbības Minskā, attīstīt runas spēju un sīkās motorikas kustības. Labdarības ultramaratonu atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība, fonds “Ziedot.lv”, Latvijas Vieglatlētikas savienība, kā arī sacensību sponsori.