Ziņas

Sabiedrība

Šonedēļ notiks festivāls “Rodam Raunas novadā”

5.jūnijā un 6.jūnijā jau piekto gadu notiks festivāls “Rodam Raunas novadā”, aģentūru LETA informēja pasākuma organizators Klāvs Kalnačs.

Festivāla divos vakara koncertos piedalīsies spilgti Latvijas mūziķi un muzikālās apvienības, kas galvenokārt pievēršas tautas mūzikai, nekomerciālajai mūzikai un šogad arī – kamermūzikai.

Saturiski “Rodam Raunas novadā” ir divi galvenie virzieni: laukos iegūstamo pārtikas produktu godināšana, kā arī meklējumi Latvijas mūzikas klāstā, lai klausītājam piedāvātu to augstvērtīgo un radošo muzikālo saturu, kas Vidzemes lauku vidē dzirdams retāk.

Festivāla produkts šogad būs maize un tās cepšanas tradīcijas, kas novada sētās tiek koptas un turpinātas ikdienā arī pašlaik.

Šā gada muzikālajā programmā iekļauta tautas mūzika, postfolklora, radoša ērģeļmūzika, kamermūzika un neatkarīgā rokmūzika. Festivālam apzināti tiek izvēlēts neliels skaits dažādu žanru mākslinieku, lai klausītājam katrs muzikālais piedzīvojums paliktu atmiņā un to nepārmāktu cits – līdzīgs.

“Rodam Raunas novadā” sāksies piektdien plkst.21.30 ar “Klusās mūzikas koncertu”, kura pirmā daļa notiks Drustu ciema baznīcas kalnā, bet otrā – Drustu luterāņu baznīcas telpās. “Klusās mūzikas koncertā” būs dzirdami “Mālstrumenti”, kas darina eksotiskus mūzikas instrumentus no māla, postfolkloras grupa “Iļģi”, kā arī ērģeļmūzikas programma “Zāles dejām un miegam”, ko izpildīs ērģelnieks Jānis Pelše, perkusionists Ivars Kalniņš un ģitārists Andrejs Grimms.

Sestdien festivāls pārcelsies uz Raunas ciema pilsdrupām, kur plkst.10 tiks atvērts īpašais maizes, zivju, zemeņu, medus un piena tirgus. Tam paralēli apmeklētāji aicināti piedalīties dažādās izklaidēs un rotaļās maziem un lieliem. Plkst.13 pašdarbnieku koncertā uzstāsies novada deju un muzikālie kolektīvi.

Plkst.20.30. gaidāms “Skaļās mūzikas koncerts”, kurā uzstāsies kontrtenors Sergejs Jēgers, “indī” rokmūzikas grupa “Židrūns” un latgaliešu posfolka un danču ansamblis “Rikši”.

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, “Rodam Raunas novadā” noslēgs zaļumballe līdz rīta gaismai, kurā šoreiz spēlēs “Zaļā galma kapela”. Ieeja koncertā un ballē – 5 eiro.

Sīkāka informācija pieejama mājaslapā “www.rauna.lv”.

LETA