Ziņas

Izklaide

Šonedēļ Cēsīs notiks etno-eko festivāls “Sviests”

Sestdien, 25.jūlijā, no plkst.10 līdz 19 Cēsu pils dārzā jau trešo gadu norisināsies etno-eko festivāls “Sviests”, aģentūru LETA informēja Daina Zalāne.

Festivāla laikā izdevniecība “Lauska” laidīs klajā nu jau sesto etnomūzikas izlasi “Sviests”, kuru ieskandinās tā dalībnieki “Dārdi” un “Zari” no Latvijas, kā arī “Austrumkalns” no Anglijas, savukārt no Norvēģijas ieradīsies dejotāja un dziedātāja Elīna Kovena, kura pārstāv arktisko folkpopu un tiek uzskatīta par arktisko feju. Būs iespējams arī noklausīties iepriekšējā nedēļā radošajās darbnīcās dalībnieku apgūtās iemaņas dūdu spēlē Māra Jēkabsona vadībā un sāmu joikošanā dziedātāja Niko Valkepē vadībā.

Jau no plkst.10 visas dienas garumā pils dārza teritorijā rosīsies amatnieki un mākslinieki.

Paralēli amatnieku tirdziņam tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs “KasTe” piedāvās dažādas kaktu nodarbības – koka kaktā grebs kokles un citus priekšmetus, tekstila kaktā tiks austs lupatdeķis un veidota lupatlellle “Sviestiņš”, kā arī viesosies brīvģērbu meistardarbnīca “Kūsiņš”. Malēju kaktā studija “Piine” ar sietspiedi apdrukās T-kreklus un citus priekšmetus. Ēdamkaktā būs iespējams nobaudīt ko sviestainu.

Mākslinieku grupa “Mālnieki” uzstāsies ar performanci “SviestsArMaizi”, bet visas dienas garumā būs redzami ielas mākslinieku priekšnesumi.

Ieeja uz dienas pasākumiem ir brīva.

Etno-eko festivāls “Sviests” tiek rīkots sadarbībā ar “Cēsu Kultūras un tūrisma centru” un tradicionālās kultūras iniciatīvu centru “KasTe”, to atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Kultūras menedžmenta centrs “Lauska” realizē projektu “Joikas un dainas” no 2014. līdz 2015.gadam, un tā laikā notiek muzikantu un mākslinieku apmaiņa starp etno-eko festivālu “Sviests” Cēsīs un sāmu šamaņu festivālu “Isogaisa” Lavangenā, Norvēģijā. Projekts tiek finansēts no Eiropas ekonomiskās zonas finanšu instrumenta programmas “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” neliela apjoma grantu shēmas “Kultūras apmaiņa”, kuru finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.