Ziņas

Sabiedrība

Šonakt Vecpiebalgas novadā izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, turpinās tā dzēšanas darbi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 15.marta plkst. 6.30 līdz 18.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 14 izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 8.47 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Gulbenē, kur daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā bija izveidojies piedūmojums. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka vienā no ēkas dzīvokļiem deg gulta un paklājs 1m² platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika izglābts viens cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 9.25 ugunsgrēks tika likvidēts.

Šonakt plkst. 00.24 VUGD saņēma izsaukumu uz Vecpiebalgas novada Inešu pagastā, kur ēkas jumtā bija pamanītas liesmas. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg angāra tipa ēka 1000m² platībā. Ar atklātu liesmu dega ēkas iekšpuse un jumts, un apkārtnē bija izveidojies spēcīgs piedūmojums. No liesmu neskartās ēkas daļas tika evakuēti mājlopi. Plkst. 3.26 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts un patlaban turpinās tā dzēšanas darbi.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Salacgrīvas novada Liepupes pagastā, kur mājas dūmvadā piektdien dega sodrēji, Alojā un Cēsīs, kur svētdien māju dūmvados dega sodrēji, Alūksnē, kur sestdien dega mājas siena, piebūves jumts un atkritumi,

Palīdzot nelaimē nonākušam dzīvniekam, piektdien Gulbenes novada Tirzas pagastā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja ledū ielūzušu briedi.