Ziņas

Sabiedrība

Šonakt ugunsgrēkā Vecpiebalgas novadā gāja bojā cilvēks

Aizvadītajās diennaktīs, no 3.augusta plkst. 6.30 līdz 6.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 23 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku, 12 uz glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

Šonakt plkst. 1.34 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Vecpiebalgas novadu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg vienstāvu dzīvojamā māja 150m² platībā un tai ir iebrucis jumts. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 6.33.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji devās ari uz izsaukumiem, kuros Apes novada Virešu pagastā dega koks 3m² platībā, Palmu ielā Cēsīs ražošanas objektā dega kompresors 1m² platībā, Dzirnavu ielā Limbažos dega atkritumi 2m² platībā, Alūksnes novada Alsviķu pagastā dega sausā zāle un sliežu gulšņi 8000m² platībā, Limbažu novada Limbažu pagastā dega siena rullis 2m² platībā, Gulbenes novada Stāmerienas pagastā dega sausā zāle 100m² platībā, bet Tilta ielā Lubānā dega atkritumi 3m² platībā.

Svētdien plkst. 15.06 saņemts izsaukums uz Ērgļu novada Ērgļu pagastu, kur peldēt devies cilvēks un pazudis zem ūdens un pēc aculiecinieku teiktā tur atrodas jau piecas minūtes. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji apsekoja ūdenstilpi un atrada noslīkušo cilvēku, kur Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi konstatēja viņa nāvi.

Vakar saņemts izsaukums uz Madonas novada Sarkaņu pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma ugundzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu. Ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz četriem izsaukumiem, kur atbrīvoja ceļa braucamo daļu no nolūzušiem kokiem.

Piektdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Smiltenes novada Bilskas pagastā, kur netālu no daudzīvokļu ēkas atrodas iršu pūznis un tas apdraud cilvēkus. Ugunsdzēsēji glābēji iršu pūzni likvidēja.