Ziņas

Sabiedrība

Šonakt Madonas novadā no piedūmota dzīvokļa izglābts cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, no 12.marta plkst. 6.30 līdz 13.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma četrus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros Kocēnu novada Kocēnu pagastā dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m² platībā, Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā dega augstsprieguma elektrolīnijas balsts 1m² platībā, Vecpiebalgas novada Inešu pagastā dega elektrolīnijas stabs 0,5m² platībā.

Šonakt plkst. 00.27 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Madonas novada Mārcienas pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka otrā stāva dzīvoklī no nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas radies spēcīgs sadūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās telpas izglāba vienu cilvēku, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma kopumā 36 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet divi no izsaukumiem bija maldinājumi.