Ziņas

Sabiedrība

Šonakt Madonas novadā dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī, no šī gada 22.augusta plkst. 6.30 līdz 23.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Anete Strazdiņa informē, ka šonakt plkst. 3.02 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Madonas novada Barkavas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies ražošanas ēkā. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka graudu kaltes bunkurā 12 m² platībā deg graudi. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts šorīt plkst. 5.52.

Vakar plkst. 9.50 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Beverīnas novada Brenguļu pagastu, kur kādā divstāvu dzīvojamā mājā bija jūtama gāzes smaka. Ierodoties notikuma vietā, otrā stāva dzīvoklī tika konstatēta gāzes noplūde. Dzīvoklī atradās vīrietis, kuru glābēji nogādāja ārpus ēkas un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 11 cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji gāzes noplūdi novērsa aizgriežot gāzes padevi un izvēdināja telpas.

Vēl vakardien plkst. 9.02 tika saņemts izsaukums uz Viestura ielu Cēsīs, kur 1 m² platībā dega vieglā automašīna. Plkst. 9.30 ugunsgrēks likvidēts.

Kopumā aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 40 izsaukumus – 18 uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet 9 no izsaukumiem bija maldinājumi.