Ziņas

Sabiedrība

Šonakt Limbažu novadā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī, no 7. maija plkst. 6.30 līdz 8. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma piecus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem, bet viens izsaukums bija maldinājums.

Šonakt plkst. 23.57 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Skultes pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu mūra ēkas pirmais, otrais stāvs, jumts, malkas šķūnis un piebūve ar kopējo degšanas platību 398 m². Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās viens cilvēks. Plkst. 3.13 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks lokalizēts un šobrīd turpinās tā dzēšanas darbi.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē dzēsti arī divi kūlas ugunsgrēki – Alojas novada Staiceles pagastā, kā arī Brenguļu ielā Valmierā, kuru kopējā degšanas platība bija 220 m².

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, vakar Alūksnes novada Mālupes pagastā ugunsdzēsēji glābēji no kūtsmēsliem izcēla tur iestigušu zirgu un nodeva to saimniekiem.