Ziņas

Kriminālziņas

Šonakt Gulbenes novadā lielā platībā dega neapsaimniekota ēka

Ilustratīvs attēlsFoto: skaties.lv

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. jūlija plkst. 6.30 līdz 19.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 35 izsaukumus – 10 uz ugunsgrēku dzēšanu un 23 uz glābšanas darbiem, bet divi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, elektrības vadi, atkritumu konteiners, sadzīves mantas, žogs, dārza māja, neapsaimniekota ēka un saimniecības ēka. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Gulbenes novada Stradu pagastā, kur 220m2 platībā dega neapsaimniekota ēka. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst. 3.15 un plkst. 7.15 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji vairākkārt palīdzēja nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem un dzīvniekiem. Detlava Brantkalna ielā Rīgā glābēji trīs gadus vecam bērnam atbrīvoja kāju, kas bija iesprūdusi krēslā. Ogres novada Ķeipenes pagastā ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja apmēram 70 gadus vecai sievietei, kas bija apmaldījusies mežā – izmantojot skaņas signālu, glābēji sievieti atrada un nodeva NMPD mediķiem. Bet Ieriķu ielā Rīgā glābēji palīdzēja sievietei, kura saviem spēkiem nespēja noņemt gredzenu no sapampuša pirksta –  glābēji noņēma gredzenu.

Palīdzot dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji Rīgā no dzīvojamās mājas šahtas izcēla putnu, Jelgavā no koka nocēla kaķi, Madonā palīdzēja kaķim nokāpt no elektrības staba, savukārt Jūrmalā atbrīvoja mājas šahtā iesprūdušu putnu un notvēra ievainotu kaiju, kuru nogādāja uz dzīvnieku patversmi.