Ziņas

Sabiedrība

Šonakt Cēsīs ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. VUGD aicina uzstādīt mājokļos dūmu detektoru jau šodien

Ilustratīv attēls

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 24.janvāra plkst. 6.30 līdz 25.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Šonakt plkst. 02.26 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Cēsīs, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka vienstāvu ēkas koridorā deg siena un griesti 5m² platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks. Plkst. 04.22 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD aicina: uzstādiet mājokļos dūmu detektorus, kas ar spalgu skaņas signālu brīdinās par ēkā izveidojušos sadūmojumu un palīdzēs savlaicīgi evakuēties no piedūmotām telpām!

Nesen veiktajā VUGD konsultācijā mājokļu īpašniekiem (veiktas vairāk nekā 10400 konsultācijas) secināts, ka dūmu detektoru nav uzstādīts 83% aptaujāto iedzīvotāju mājokļos, taču tas ir viens no vienkāršākajiem un efektīgajiem veidiem kā savlaicīgi pamanīt ugunsgrēks izcelšanos. Tāpēc mēs aicinām iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem un, rūpējoties par savu drošību, jau tagad izvietot savā mājoklī dūmu detektorus, negaidot 2020.gada 1.janvārī.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji saņēma arī četrus izsaukumus, kur māju dūmvados dega sodrēji. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Valkas ielu Strenčos, Naukšēnu novada Ķoņu pagastu, Cēsu novada Vaives pagastu un Bērzaines ielu Cēsīs.