Ziņas

Kriminālziņas

Šonakt Amatas novadā dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 17.jūlija plkst. 6.30 līdz 18.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 36 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa.

Naktī uz otrdienu plkst. 23.48 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Amatas novada Skujenes pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg divstāvu koka dzīvojamā māja, kas bija apšūta ar ķieģeļiem, 300m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no degošās ēkas bija evakuējušies septiņi cilvēki. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst. 5.54.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, zaru kaudze, skaidu un putekļu filtru konteiners, ledusskapis, trīs vieglās automašīnas, pārvietojams dzīvojamais vagons, treilers, šķūnis, neapsaimniekota ēka un dārza māja.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji vakar Rīgā un Jelgavas novada Elejas pagastā nocēla no koka kaķus, kuri saviem spēkiem nespēja tik lejā, Rīgā atbrīvoja kaķi, kas bija iesprūdis zem automašīnas motora pārsega, kā arī atbrīvoja ventilācijas šahta iesprūdušu putnu.