Ziņas

Sabiedrība

Šogad VUGD saņēmis jau vairāk nekā 8000 izsaukumus

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 7.maija plkst. 6.30 līdz 8.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 26 izsaukumus. Kā informē VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Viktorija Gribuste, tika dzēsti septiņi ugunsgrēki, tostarp divi kūlas ugunsgrēki, veikti 14 glābšanas darbi un saņemti četri maldinājumi. Šogad ugunsdzēsēji glābēji saņēmuši 8020 izsaukumus un devušies dzēst 5220 ugunsgrēkus.

V.Gribuste informē, ka vakar plkst. 19.13 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Kalncempju pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies kādā mājā. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji – glābēji konstatēja, ka pilnā platībā dega neapsaimniekota koka guļbūves dzīvojamā māja. Kopējā degšanas platība bija 100 kvadrātmetri. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 22.01.

Tā kā meteorologi daudzviet brīvdienās sola saulainu un siltu laiku, VUGD aicina iedzīvotājus būs piesardzīgiem un atpūšoties pie dabas neaizmirst par savu un apkārtējo cilvēku drošību. Gadījumā, ja brīvdienās tiek plānots brauciens ar laivām, neaizmirst uzvilkt glābšanas vesti. Savukārt, ja tiek plānots atklāt vai turpināt grilēšanas sezonu, VUGD atgādina, ka grils ir jānovieto drošā attālumā no ēkām un tā iekurināšanai ir jāizmanto tikai tie degšķīdumi, kuri ir paredzēti šim mērķim.

VUGD atgādina, ka gadījumos, ja notikusi nelaime un ir nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties jāzvana uz tālruni 112.

Sagatavojusi Anda Dzenža