Ziņas

Sports

Šogad Valmierā notiks vairāki plaša mēroga sporta pasākumi

Valmierai 2016.gads ir īpašs, jo gaidāmi dažādi plaša mēroga sporta pasākumi, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Justīne Deičmane. Sportiskā sezona pašvaldībā sāksies 2.aprīlī ar 107 kilometrus (km) garo skrējiensoļojumu jeb “gladiatoru pastaigu” “Rīga-Valmiera 2016”, turpināsies 24.aprīlī ar SEB MTB kalnu divriteņu maratonu Cēsis-Valmiera, bet no 10.jūnija līdz 11.jūnijam tiks organizēta tradicionālā Valsts prezidenta balvas izcīņu vieglatlētikā. Šī gada nozīmīgākais sporta pasākums Valmierā būs Latvijas IV olimpiāde, kas notiks no 1.jūlija līdz 3.jūlijam, bet no 24. līdz 28.augustam pašvaldībā aizvadīs starptautisko florbola turnīru “Latvian OPEN 2016”. Sportisko sezonu Valmierā noslēgs 18.septembrī ar desmito “Sportlat Valmieras maratonu”.

No 1.jūnijam līdz 3.jūlijam Valmierā norisināsies Latvijas IV olimpiāde, kuru organizē Latvijas Olimpiskā komiteja, Izglītības un zinātnes ministrija un Valmieras pilsētas pašvaldība. Galvenais sadarbības partneris – Cēsu novada pašvaldība.

Latvijas IV olimpiādes programmā ir iekļauti 26 olimpiskie sporta veidi, no tiem Valmierā notiks badmintons, basketbols, bokss, futbols, handbols, šosejas riteņbraukšana, svarcelšana, triatlons, vieglatlētika, volejbols, pludmales volejbols un airēšanas slaloms. Tāpat Valmierā notiks olimpiādē iekļautais neolimpiskais sporta veids – orientēšanās – un paraugdemonstrējumi šahā. Arī svinīgā olimpiādes atklāšanas un noslēguma ceremonija norisināsies Valmierā.

Atsevišķos sporta veidos sacensības tiks rīkotas olimpiādes rīkotājpilsētas – Valmieras – sadarbības pašvaldībās. Cēsīs norisināsies cīņa, džudo, loka šaušana, paukošana, MTB riteņbraukšana, taekvondo, teniss, kā arī neolimpiskais sporta veids – florbols. Jūrmalā norisināsies airēšana, kas tiks organizēta Lielupē, bet Burtnieku novadā gaidāma burāšana, golfs, BMX riteņbraukšana un stenda šaušanas sacensības. Kocēnu novadā ikviens varēs vērot jātnieku sporta sacensības, bet Rūjienā – regbiju. Smaiļošana un kanoe notiks Limbažos, savukārt galda tenisa sacensības – Alojā. Rīgā Latvijas IV olimpiādes laikā norisināsies peldēšana un vingrošanas disciplīnas, bet Valkā – ložu šaušanas sacensības.

“Latvijas IV olimpiāde pirmo reizi notiks Vidzemē, jo līdz šim tā tika rīkota Kurzemē – 2004. un 2008.gadā Latvijas olimpiāde notika Ventspilī, bet 2012.gadā – Liepājā. Tas ir unikāls notikums vidzemniekiem! Līdz ar to valmierieši var būt lepni, ka uzņemam tik plašu valsts mēroga sporta pasākumu. Tāpat jāuzsver, ka šogad pirmo reizi olimpiādē iekļauts paraugdemonstrējumu sporta veids – šahs, kā arī iedzīvotāji varēs vērot divus neolimpiskos sporta veidus – orientēšanos un florbolu (Cēsīs). Esmu pārliecināts, ka pērn Valmiera pierādīja savu spēju organizēt valsts līmeņa sporta sacensības, nodrošinot pilsētā Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes norisi. Tiekamies Valmierā – 2016.gada Latvijas sporta galvaspilsētā, kurā šogad saplūdīs visu Latvijas novadu spēcīgākie, talantīgākie un mērķtiecīgākie sportisti,” saka Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”).

Latvijas IV olimpiāde ir valsts nozīmes olimpiskajos pamatprincipos balstītas sporta sacensības. Tās notiek reizi četros gados. Olimpiādes mērķis ir radīt iespēju Latvijas iedzīvotājiem piedalīties kompleksās sporta sacensībās, noskaidrojot labākos sportistus dažādos vasaras sporta veidos. Atsevišķos sporta veidos olimpiāde būs atlases posms XXXI Vasaras olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro, kas norisināsies no 5.augusta līdz 21.augustam.

No 10.jūnija līdz 11.jūnijam Jāņa Daliņa stadionā jau 22.reizi norisināsies Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā, kurā par prezidenta kausiem sacentīsies Baltijas valstu izlašu komandas. Sacensību organizators – SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” – informē, ka individuāli piedalīsies arī citi augsta līmeņa sportisti, piemēram, no Baltkrievijas.

Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā norisinās kopš 1995.gada, savukārt no 2012.gada vieglatlētikas sacensības notiek starp Latvijas, Lietuvas un Igaunijas izlašu komandām. Šobrīd tās ir vienas no vadošajām vieglatlētikas sacensībās Baltijā, līdz ar to tā ir lieliska iespēja Valmierā vienlaikus redzēt ne tikai Latvijas vadošos vieglatlētus, bet arī Eiropas un pasaules klases atlētus no kaimiņvalstīm. Pagājušajā vasarā uzvarētāja titulu ieguva Latvijas izlases komanda, bet individuālās balvas par augstvērtīgāko rezultātu izcīnīja Igaunijas šķēpmetējs Tanel Lānamē un Latvijas soļotāja Agnese Pastare.

18.septembrī Valmierā 10.gadu pēc atjaunošanas norisināsies “Sportlat Valmieras maratons”, kas ir skriešanas seriāla “BIGBANK Skrien Latvija 2016” 6.posms.

Kā jau katru gadu, arī šogad dalībniekiem tiks piedāvātas dažādas distances: maratons – 42,195 km, pusmaratons – 21,0975 km, NIKE skrējiens – 12,4 km, tautas skrējiens – 6,2 km, bērnu skrējieni dažādām vecuma grupām no 300 m līdz 600 m, kā arī nūjošanas pārgājiens – 7,5 km.

“”Sportlat Valmieras maratons” ir nozīmīgs sporta pasākums Valmieras pilsētai un tās iedzīvotājam, jo tā laikā mēs vēlreiz pārliecināmies par to, cik varens un saliedējošs ir šāds tautas sporta pasākums. Neatkarīgi no tā, vai dalībnieku vidū skrien ģimenes loceklis, draugs, paziņa vai nezināms cilvēks, atbalstītāju rindas gar trasi ir kuplas. Uzmundrinājuma saucienus un gaviles finišā saņem ikviens skrējējs. Tas pierāda, ka valmierieši piedalās un atbalsta savu pilsētu svarīgākajos gada notikumos. Turklāt ik gadu gan dalībnieku, gan atbalstītāju rindas paliek tikai garākas, un tas mani iepriecina, jo pārliecinos, ka valmierieši mīl sportu un grib būt daļa no tā. Tā kā šogad “Sportlat Valmieras maratons” pēc tā atjaunošanas svin 10.gadadienu, aicinu iedzīvotājus būt aktīviem un piedalīties pasākumā vai nu kā dalībniekiem, vai faniem, jo abas pozīcijas ir būtiskas. Iespējams, tieši maratona desmitgade ir īstais laiks, lai izvirzītu sev mērķi noskriet līdz šim nemērotu distanci,” aicina Baiks.

“BIGBANK Skrien Latvija 2016” 6.posms Valmierā ir īpašs – tas ir ne tikai Latvijas čempionāts maratonā, bet pagaidām arī vienīgais skriešanas seriāla posms, kurā ir 42,195 km gara distance.