Ziņas

Sabiedrība

Šogad sola sākt ieviest vienotos valsts un pašvaldību pakalpojumu centrus

Šogad Latvijas reģionos pakāpeniski sāks izveidot vienotos valsts un pašvaldību pakalpojumu centrus, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Saskaņā ar VARAM izstrādāto un valdībā akceptēto koncepciju valsts un pašvaldību vienotos klientu centrus izveidos 89 novadu nozīmes un 21 reģionālas nozīmes centros. Savukārt līdz 2020.gadam ir paredzēta šādu centru izveide arī deviņos nacionālas nozīmes attīstības centros.

Klientu centri tiks izveidoti saskaņā ar vienas pieturas aģentūras principu, nodrošinot iedzīvotāju un uzņēmēju vajadzībām atbilstošu publisko pakalpojumu klātienes sniegšanas organizēšanu un pakalpojumu pieejamību klātienē. Vienlaicīgi tiks mazināts administratīvais slogs un uzlabota uzņēmējdarbības vide, paaugstināta publiskās pārvaldes darba efektivitāte.

Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros būs pieejami Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Nodarbinātības valsts aģentūras, Uzņēmumu reģistra, Valsts zemes dienesta un Lauku atbalsta dienesta sniegtie pakalpojumi.

Lai noskaidrotu, vai šāds modelis darbojas efektīvi, pagājušajā gadā Valmierā, Daugavpilī, Rojā un Aucē tika īstenoti pilotprojekti. Izvērtējot rezultātus, secināts, ka šāds modelis ir dzīvotspējīgs un rezultatīvs. Labas atsauksmes par klientu centriem pauduši arī paši iedzīvotāji, norāda VARAM.

LETA