Ziņas

Sabiedrība

Šogad noslēgušies vairāki Vidzemes plānošanas reģiona attīstību veicinoši projekti

2014.gads Vidzemes plānošanas reģionam ir nozīmīgs, jo noslēdzas vairāki projekti, dodot savu ieguldījumu reģiona attīstībai tūrisma, uzņēmējdarbības, izglītības un transporta jomā, secināts Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldību speciālistu konferencē, kurā piedalījās vairāk nekā 50 dalībnieki, aģentūru LETA informēja Attīstības un projektu nodaļas vadītāja, projekta “Medi@TIC” vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā Laila Greicāne.

Lai risinātu sabiedriskā transporta lielāku pieejamību, Vidzemes plānošanas reģions ir nolēmis ieviest papildinošu transporta veidu “Transports pēc pieprasījuma”. Tas ir ar dispečera starpniecību vai mobilās aplikācijas palīdzību pieteikts brauciens lietotājam ērtā laikā un vietā.

Savukārt, rūpējoties par tūrisma nozares un uzņēmējdarbības attīstību, projekta “Via Hanseatica” laikā ir izveidots tūrisma uzņēmēju sadarbības tīkls un mobilā aplikācija ceļotājiem.

Pateicoties projekta “Health4Growt” aktivitātēm, Vidzemes plānošanas reģions ir vienīgais Latvijas reģions, kuram ir izveidota sabiedrības veselības stratēģija. Stratēģijas mērķis ir radīt reģionālu ilgtermiņa skatījumu uz sabiedrības veselības jomu un parādīt virzienus, kuros veicināt attīstību. Projektu gaitā izveidotie dokumenti ir bijuši nozīmīgs atbalsts, veidojot Vidzemes plānošanas reģiona attīstības plānošanas dokumentus.

Šogad konference tika veltīta audiovizuālajai jomā reģionā, jo nozares izaugsmei ir potenciāls un vajadzīgie priekšnosacījumi, lai attīstītu Vidzemi par izcilu vietu radošam digitālam darbam pievilcīgā vidē. Par veiksmīgiem piemēriem radošās digitālās uzņēmējdarbības attīstībai stāstīja Valmieras biznesa un inovāciju inkubatora, Madonas un Cēsu novada pašvaldību un Vidzemes Augstskolas pārstāvji.

LETA