Ziņas

Kriminālziņas

Šogad darba vietās gājuši bojā 17 cilvēki; vēl 85 guvuši smagas traumas

Laikā no šā gada 1.janvāra līdz 15.jūnijam nelaimes gadījumos darbā bojā gājušas 17 personas un 14 mirušas darba vietās. Smagas traumas šogad guvuši 85 cilvēki.

Salīdzinoši, pērn šajā pašā laika periodā darbā bija gājuši bojā 17 darbinieki un 22 miruši dabīgā nāvē, bet smagas traumas bija guvuši 117 cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts darba inspekcijas (VDI) sabiedrisko attiecību speciāliste Sarmīte Bunka-Brilijonka.

Pagājušajā nedēļā VDI ir reģistrējusi un uzsākusi deviņu nelaimes gadījumu izmeklēšanu, kuros smagi cietuši un gājuši bojā vairāki darbinieki.

Sākta izmeklēšana par pērn 2.decembrī Liepājas uzņēmuma SIA “Balticfish” zvejas kuģa stūrmaņa un matroža bojā eju, apgāžoties un nogrimstot kuģim “Beverīna”.

Tāpat pagājušajā nedēļā VDI uzsākusi izmeklēšanu par negadījumu šā gada 4.aprīlī, kad Rīgas Tehniskās universitātes apkopēja pakrītot salauza gūžas kaulu.

VDI izmeklēs arī gadījumu šā gada 25.maijā Rīgā, kad SIA “Gādība” krāsotājs pēc darba laikā notikuša kautiņa ar kolēģi nomira slimnīcā.

Izmeklēšana uzsākta arī par gadījumu šā gada 6.februārī, kad Rīgas uzņēmuma SIA “Energoavots” atslēdznieks Liepājas rajona Priekulē guva smagas traumas, kad rakšanas darbos nogruva zeme.

Tāpat tiks izmeklēts negadījums, kas notika šā gada 6.aprīlī, kad Preiļos SIA “Arcus D” autoatslēdznieks, veicot automobiļa degvielas sūkņa pārbaudi, guva smagus apdegumus, uzliesmojot degvielai.

VDI uzsākusi izmeklēšanu arī par gadījumu, kad 6.maijā Rīgas uzņēmuma SIA “Lemminkainen Latvija” frontālā iekrāvēja vadītājam tika norauta roka, tīrot neizslēgtam ceļa nomaļu ieklāšanas agregātam transportiera lenti.

Vēl viena izmeklēšana uzsākta par negadījumu 6.jūnijā, kad Rīgā AS “Latvijas tilti” būvobjektā ar ceļamkrānu tika pārvietota smaga metāla plāksne, kas trāpīja pa galvu brigadierim, kā dēļ viņš guva smagu traumu.

Savukārt 9.jūnijā Cēsu rajona Nītaures pagasta zemnieku saimniecībā “Birzlejas” kokapstrādes operators, strādājot pie darbgalda, guva nāvējošu traumu. Notikušā apstākļus tagad izvērtēs VDI.

LETA