Ziņas

Sabiedrība

Šogad Cēsu pašvaldība investēs Smilšu laukuma un Pūpolu ielas renovācijā

Šogad Cēsu novada pašvaldība nolēmusi ieguldīt līdzekļus Smilšu laukuma un Pūpola ielas, kas ved uz Dukuriem, Niniera ezeru un kokapstrādes uzņēmumu “Staļļi”, renovēšanai.

Kā intervijā aģentūrai LETA atzinis Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (“Vienotība”), šogad notiks vairāki uzlabojumi nekustamo īpašumu jautājumos, piemēram, Rīgas iela 23, kas ir pašvaldībai vecpilsētā piederošs nams, kuru varētu apsaimniekot novada jauniešu dome.

“Savukārt 20 000 eiro šogad tiek plānoti bērnu laukuma atjaunošanai pie Maija parka, jo, ja nemaldos, ir pagājuši 13 gadi, kopš laukums izveidots. Tas ir gan morāli, gan tehniski novecojis,” uzskata Rozenbergs.

Pašvaldība piešķir arī līdzfinansējumu daudzdzīvokļu māju renovēšanai.

Priekšsēdētājs atzīst, ka, protams, ir vairāki investīciju projekti, kas ir sagatavoti un kam pašlaik finansējuma nav, piemēram, Cēsu stadions, Cēsu stacijas laukuma rekonstrukcija, vecpilsētas ielu sakārtošana. Arī izglītības sektorā nepieciešami dažādi uzlabojumi un pilnveidojumi. Ielu infrastruktūra prasa lielus līdzekļus. Ir sagatavoti vairāki energoefektivitātes projekti, kuri nav līdz galam realizēti. Līdzekļi nav atvēlēti arī Svētā Jāņa baznīcai, kas gan nav pašvaldības objekts, bet ir valsts nozīmes kultūras piemineklis.

LETA