Ziņas

Sabiedrība

Šoferu vakcinēšanās ir privāta izvēle

Jautājumā par akciju sabiedrības “CATA” politiku attiecībā uz autobusu vadītāju vakcināciju pret “Covid-19” un galvenajiem darbības principiem, lai novērstu saslimšanas riskus ar vīrusu, “CATA” Pasažieru pārvadājumu dienesta vadītājs Lotārs Dravants skaidro, ka uzņēmums arvien ir pildījis visas valdības noteiktās epidemioloģiskās prasības “Covid-19” izplatības ierobežošanai un pat vēl vairāk. Arī šobrīd autobusos arvien tiek turētas brīvas pirmās vietas aiz šofera, vadītāja darba vieta norobežota ar aizsargu, tiek lietotas sejas maskas. Regulāri notiek autobusu dezinficēšana.

Attiecībā uz vakcinēšanos pret “Covid-19”, kamēr tā ir brīvprātīga, arī uzņēmumā tā ir katra privātā izvēle: “Pat ja mēs šādu jautājumu darbiniekiem uzdotu, viņi varētu arī uz to neatbildēt. Tajā pašā laikā esam divas reizes organizējuši iespēju, ka vakcinācija tiek veikta uzņēmumā. Secinājām, ka darbinieku atsaucība bija pietiekami liela, lai gan daļa cilvēku vērtēja, ka varētu būt arī lielāka. Šobrīd neviens uzņēmuma darbinieks nav saslimis ar “Covid-19”. Bet gadījumos, kad iepriekš ir bijusi saslimšana, neviens šoferis slimību nav dabūjis autobusā, bet gan no ģimenes locekļiem, kas strādājuši skolā, bērnudārzā, kādā sociālā iestādē.”

Pasažieru pārvadājumu dienesta vadītājs norāda, ka, protams, ja valdība izlems par obligātu vakcināciju, to ņems vērā arī uzņēmumā, bet patlaban, kamēr vakcinācija ir brīvprātīga, tā arī paliek katra darbinieka brīvprātīga izvēle.