Ziņas

Sabiedrība

Šodien plānos talku sacensības Valmierā

Šodien plkst.19 Valmieras novada fonda telpās tiksies viena no trešā Valmieras iedzīvotāju forumā izveidotajām darba grupām, lai tālāk attīstītu forumā iedzīvotāju atbalstu guvušo ideju par talku sacensībām Valmierā.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras novada fonda līdzekļu piesaistes un sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Boša, ikviens interesents ir aicināts uz tikšanos un iesaistīties ieceres realizēšanā.

Idejas galvenais mērķis ir padarīt Valmieru par tīru un sakoptu pilsētu, kuras zaļā zona būtu piemērota gan sportiskajām aktivitātēm, gan brīvā laika pavadīšanai ģimenēm un bērniem. Foruma laikā izskanēja, ka Valmierā jau reiz ir bijusi ideja rīkot talku sacensības starp Valmieras mikrorajoniem, tāpēc iepriekšējā tikšanās reizē viena no prioritātēm bija izvērtēt piemērotākos sacensību formātus. Pieļaujot, ka nākotnē šī ideja varētu attīstīties un paplašināties, darba grupa izvēlējās sabiedrībai piedāvāt formātu – talku sacensības starp Valmieras skolām, kurās skolēni sakoptu Valmieras zaļās zonas, vienlaikus šķirojot atkritumus un savā starpā sacenšoties par galveno balvu – ceļojošo kausu.

Tā kā Vislatvijas Lielā talka ik gadu notiek pavasarī, savukārt vasaras brīvlaikā, atpūšoties pie dabas, vide tiek piesārņota vairāk, darba grupa vienojās, ka piemērots laiks talku sacensībām varētu būt rudens, septembra sākums. Tas ir laiks, kad skolēni tikko kā uzsākuši mācības un būtu atraktīvs un sabiedrībai noderīgs veids, kā skolēniem savā starpā labāk iepazīties, kā arī atkal satikties pēc vasaras brīvdienām.

Līdz idejas realizācijai vēl nepieciešams veikt daudzus sagatavošanās darbus, kā arī apzināt esošo situāciju un izzināt sabiedrības viedokli. Jānoskaidro, kuras Valmieras zaļās zonas būtu nepieciešams primāri sakopt, vai izglītības iestādes būtu gatavas un ieinteresētas piedalīties šādā pasākumā, jāprecizē pasākuma formāts, sacensību vērtēšanas kritēriji, aptaujas veidā jānoskaidro piemērotākais variants ceļojošajai balvai, jāpiesaista pasākumam atbalstītāji, kā arī jāizplāno atraktīva un informatīva noslēguma ballīte pēc labi padarīta darba.

Ikviens, kam rūp Valmiera un tās zaļā zona, ir aicināts izteikt viedokli, piedāvāt savas idejas un piedalīties darba grupā, veidojot talku sacensības.

Kā ziņots, 7.novembrī Vidzemes Augstskolā notika trešais iedzīvotāju forums, iepriekš aģentūru LETA informēja Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš.

Ikviens, kurš dzīvo, strādā, mācās vai atpūšas Valmierā, tika aicināts forumā piedalīties un paust savu redzējumu par aktuālajām problēmām pilsētā, un pats galvenais – racionālākos risinājumus īstenot dzīvē.

Iedzīvotāju forums no oficiālajām sabiedriskajām apspriešanām atšķiras ar to, ka tā īpašā metodika ļauj ne vien noskaidrot vajadzības, bet mudina ļaudis uzņemties personisku atbildību par priekšlikumiem un ķerties pie darbiem. Tātad uzdevums nav izveidot darāmo darbu sarakstu pašvaldībai vai valdībai, bet gan pašiem sev.