Ziņas

Uzņēmējdarbība

Šodien paredzētā “Gulbenes alus darītavas” izsole nav notikusi

Šodien plānotā maksātnespējīgās SIA “Gulbenes alus darītava” nekustamo īpašumu izsole nav notikusi, jo tajā nav ieradies neviens pircējs, aģentūru LETA informēja zvērināta tiesu izpildītāja Guna Danga. Tiks rīkota atkārtota izsole, bet tās datums vēl nav zināms.

Iepriekšējo reizi uzņēmuma īpašumi tika izlikti izsolē jau 2013.gadā, arī toreiz nepieteicās neviens izsoles dalībnieks.

Izsolē bija plānots pārdot uzņēmuma īpašumu Gulbenē, Dzirnavu ielā 1, kas sastāv no neapmierinošā stāvoklī esošas dzīvojamās ēkas 208,9 kvadrātmetru platībā, noliktavas, sargu mājas, alus rūpnīcas, katlumājas, kompresoru mājas, kā arī zemes 2,8 hektāru platībā.

Nekustamā īpašuma novērtējums ir 64 900 eiro. Parāda piedzinēji ir valsts, kā arī Gulbenes pilsētas pārvalde.

“Gulbenes alus darītava” ražošanu pārtrauca 2009.gadā, savukārt uzņēmuma maksātnespēja ierosināta 2011.gada 14.janvārī. Nākamo gadu laikā uzņēmums izpārdeva saražoto produkciju, vienlaikus nesekmīgi meklējot investoru. Alus darītavai patlaban ir parādsaistības vairāk nekā 200 000 eiro apmērā. Tās ietver parādsaistības pret banku, piegādātājiem un nenomaksātos nodokļus.

Gulbenes alus darītavai pieder alus preču zīmes “Vidzemes”, “Barona”, “Vecais draugs” un “Arnolds”. Alus darītava dibināta 1811.gadā un atrodas Gulbenes pilsētas teritorijā 175 kilometru attālumā no Rīgas un 70 kilometru attālumā no Krievijas robežas.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, 50% “Gulbenes alus darītavas” pieder Mārim Zaņģim, bet otri 50% – Dainim Zaņģim.

LETA