Ziņas

Sabiedrība

Sociālās aprūpes centru “Rauna” un “Kauguri” darbiniekiem citi darba piedāvājumi vēl nav izteikti

Sociālās aprūpes centru (SAC) filiāļu “Rauna” un “Kauguri” darbiniekiem piedāvājumi par citu darbu vietu vēl nav izteikti, aģentūra LETA uzzināja aprūpes centros.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja SAC “Rauna” vadītāja Lelde Buliņa, pašlaik centrā strādā 46 darbinieki, tomēr vēl nevienam nav izteikts cits darba piedāvājums.

Tomēr pēc darba piedāvājumu izteikšanas citos valsts sociālās aprūpes centros darbinieki, visticamāk, nevarētu šos piedāvājumus pieņemt, jo attālums no darbinieku dzīvesvietas līdz citām filiālēm ir pārāk liels, norādīja Buliņa. “Tuvākā iespējamā darba vieta no Raunas ir apmēram 70 kilometru attālumā,” piebilda vadītāja.

Līdzīga situācija ir aprūpes filiālē “Kauguri”, kurā strādā 36 darbinieki. Kā pastāstīja SAC “Kauguri” vadītāja Dzintra Mihailova, arī šeit darbinieki nevarēs pieņemt darbu citā filiālē vai arī SAC filiālē “Ezerkrasti”, uz kuru plāno pārcelt “Kauguru” pacientus, jo darbinieki ar savu algu, kura ir nedaudz lielāka kā minimālā alga valstī, nevar atļauties apmaksāt ceļa izdevumus. Darba piedāvājums citur “ģeogrāfisku iemeslu dēļ mums neko nedod”, piebilda Mihailova.

“Raunas” vadītāja filiāles slēgšanu vērtē negatīvi, piebilstot, ka centra iemītniekiem nav nepieciešami rehabilitācijas pasākumi, bet gan aprūpe – kopšana, ēdināšana un cita veida palīdzība. Filiālē pašlaik mitinās 71 iemītnieks.

Ēka, kurā izvietota SAC “Rauna”, nav valsts īpašums un tiek nomāta. Kā pastāstīja Buliņa, nomas līgums vēl ir spēkā 40 gadus.

Jautājot Labklājības ministrijā (LM), ko plānots darīt ar nomas līgumu, LM pārstāve Marika Kupče pastāstīja, ka pie šī jautājuma pašlaik ministrija strādā, tomēr nekas vairāk nav zināms.

Rīt “Raunā” notiks darbinieku un pacientu sapulce, kurā tiks apspriesta radusies situācija, tomēr, kā norādīja Buliņa, visi pacienti par šo jau ir uzzinājuši un ir satraukušies par pārcelšanu.

Jau ziņots, ka LM plāno slēgt valsts sociālās aprūpes centra (SAC) “Zemgale” filiāli “Kauguri” un SAC “Vidzeme” filiāli “Rauna” un šo aprūpes iestāžu klientus pārvietot uz SAC “Rīga” filiāles “Ezerkrasti” jaunatklāto korpusu, aģentūru LETA informēja LM pārstāve Marika Kupče.

Abas aprūpes iestādes tiekot slēgtas, jo tās neesot piemērotas klientu vajadzībām. LM šādi plāno uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem ar smagiem garīga rakstura veselības traucējumiem.

Cilvēkus no “Kauguriem” plānots pārcelt, jo filiāles telpu platība ir neatbilstoša noteiktajām higiēnas prasībām. Tāpat šī SAC telpas neesot piemērotas klientu vajadzībām atbilstošu sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanai un saturīgai brīvā laika pavadīšanai.

Savukārt “Raunas” klientus plānots pārcelt, jo nekustamais īpašums, kurā filiāle ir izvietota, nav valsts īpašums un līdz ar to nav iespējams veikt ilgtermiņa ieguldījumus ēku sakārtošanai un nodrošināt pilnvērtīgus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus.

LETA