Ziņas

Sabiedrība

Sniegs un apledojums šorīt vietām apgrūtina braukšanu

Sniegs, putenis un apledojuma veidošanās šorīt vietām pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem apgrūtina braukšanu, aģentūru LETA informēja AS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 64 VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības, kuras tīra ceļus un kaisa tos ar pretslīdes materiāliem.

Šobrīd braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem apgrūtināti Jelgavas virzienā no Jelgavas līdz Meitenei, Liepājas virzienā visa posma garumā, kā arī Ventspils virzienā no Priedaines līdz Ventspilij.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Rīgas, Bauskas, Cēsu, Dobeles, Gulbenes, Kuldīgas, Liepājas, Madonas, Saldus, Talsu, Tukuma un Ventspils apkārtnē.

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi dienā rietumos gaidāms sniegs.

Snigšanas laikā autoceļi var būt sniegoti un slideni, spēcīgais vējš tos var aizputināt. Autovadītāji tiek aicināti būt piesardzīgi, braukšanas iemaņas pielāgot ziemas apstākļiem, kā arī izvēlēties laika apstākļiem un ceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim.

Ceļu apledojums un aizputinājumi var izveidoties strauji un negaidīti, tāpēc autovadītājiem ir jābūt maksimāli piesardzīgiem. Apledojums īpaši var veidoties uz tiltiem un ceļu pārvadiem, kā arī jūras, ezeru, upju un citu ūdenstilpņu tuvumā.

Autobraucēji aicināti ziņot par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem pa LVC diennakts tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma sociālo tīklu kontos.