Ziņas

Sabiedrība

Sniegs šorīt apgrūtina braukšanu lielākajā daļā valsts teritorijas

Šorīt sniegs apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem lielākajā daļā valsts teritorijas, aģentūru LETA informēja “Latvijas valsts ceļi”.

Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Sākot no plkst.1.47 naktī ceļu uzturēšanas darbos iesaistīta 151 “Latvijas autoceļu uzturētāja” ziemas dienesta tehnikas vienība.

Šobrīd braukšanas apstākļi ir apgrūtināti uz Rīgas apvedceļiem, Jelgavas, Bauskas virzienos visa posma garumā, kā arī Ainažu virzienā no Berģiem līdz Saulkrastu apvedceļam, Siguldas virzienā no Rīgas līdz Vangažiem un no Līgatnes līdz Veclaicenei. Tāpat arī Valmieras virzienā no Braslas tilta līdz Valkai, Daugavpils virzienā no Rīgas līdz Ogrei, no Pļaviņām līdz Paterniekiem, no Jēkabpils līdz Terehovai, no Grebņevas līdz Medumiem un uz Daugavpils un Rēzeknes apvedceļiem.

Ar apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem jārēķinās arī Liepājas virzienā no Rīgas līdz Saldum un no Skrundas līdz Liepājai, kā arī Ventspils virzienā no Rīgas līdz Usmai.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā, izņemot Limbažu, Madonas un Ventspils apkārtni.

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi dienas pirmajā pusē daudzviet vēl nedaudz snigs. Snigšanas laikā būs pasliktināta redzamība un atsevišķos posmos ceļi apledos. Pēcpusdienā ievērojami nokrišņi vairs nav gaidāmi.

Autobraucējus aicina atcerēties, ka apledojums uz ceļiem var izveidoties strauji un nevienmērīgi, īpaši tas attiecas uz praktiski neredzamo melno ledu, kas rodas, sasalstot ūdens kondensātam. Visbiežāk tas var veidoties uz tiltiem, ceļu pārvadiem, mežos, kā arī ūdenstilpņu tuvumā.