Ziņas

Sabiedrība

Sniegs apgrūtina braukšanu visā Latvijā

Šorīt sniega dēļ ir apgrūtināti braukšanas apstākļi pa autoceļiem lielākajā Latvijas daļā, liecina ceļu uzturētāju “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) apkopotā informācija.

Valsts teritorijas lielākajā daļā snieg sniegs un slapjš sniegs vai līst lietus. Ceļi ir slideni. Gaisa temperatūra ir no mīnus 2 līdz 0 grādiem.

Rīgas apkārtnē, Ainažu, Valmieras, Bauskas un Jelgavas virzienos snieg, vietām līst. Ir izveidojies apledojums, brauktuves vietām sniegotas.

Siguldas virzienā ceļš ir apledojis posmā Rīga-Līgatne un posmā Raunas pagrieziens-Veclaicene. Daugavpils virzienā autoceļi apledo posmos Rīga-Nīcgale, Jēkabpils-Varakļāni un Ludza-Terehova.

Liepājas virzienā apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanas apstākļus posmos Rīga-Apšupes krustojums un Annenieki-Skrunda. Savukārt Ventspils virzienā ceļš ir slidens posmā Rīga-Kūdra. Uz reģionālajiem autoceļiem sniegs un apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanas apstākļus visā Latvijā, izņemot Dobeles, Liepājas, Talsu, Balvu, Krāslavas, Daugavpils, Rēzeknes Cēsu un Madonas apkaimes.

Kā novēroja aģentūra LETA, Rīgā vismaz galvenās ielas ir pamatīgi apstrādātas ar sāls maisījumu, tāpēc sniega vietā drīzāk veidojas peļķes, bet braukšanas apstākļi ir apmierinoši.

LVC veic brauktuves attīrīšanu no sniega un pretapledojuma apstrādi ceļu slidenajos posmos. Vienlaikus uzņēmums atgādina, ka autoceļi ir sadalīti dažādās uzturēšanas klasēs un tiek uzturēti prioritārā secībā, proti, vispirms tiek tīrīti un apstrādāti ar pretslīdes materiāliem valsts galvenie autoceļi, bet pēc tam – reģionālie un vietējie ceļi atbilstoši to uzturēšanas prasībām.

Plašāka informācija par aktuālajiem braukšanas apstākļiem, konkrēto ceļu posmu uzturēšanas klasēm, kā arī ceļu ziemas uzturēšanas organizāciju un īpatnībām ir pieejama “Latvijas valsts ceļu” interneta mājaslapā “www.lvceli.lv” un, zvanot pa diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 8000 5555.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi prognozē, ka šodien Latvijā daudzviet gaidāmi nokrišņi sniega un slapja sniega formā. Centrālajos rajonos sniega segas pieaugums varētu būt līdz 6-10 centimetriem. Gaisa temperatūra būs no mīnus 2 līdz plus 3 grādiem.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, autovadītāji tiek aicināti izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri.

LETA