Ziņas

Sabiedrība

Sniega prieki Sniega dienā

Cēsīs tiešām gāja jautri. Pils parkā vieni iesaistījās atrakcijās, citi vienkārši baudīja sniegu, izdauzoties no sirds patikas.Foto: Māris Buholcs

Brīnišķos laika apstākļos Latvijā aizvadīta Starptautiskā sniega diena. Lai arī tā oficiāli ierakstīta janvāra trešajā svētdienā, daudzviet pasākumi notika jau iepriekš, notiek šodien un turpināsies līdz pat mēneša beigām. Latvijas Slēpošanas federācija prognozē, ka šogad dažādos Sniega dienas pasākumos valstī varētu piedalīties aptuveni 30 000 dalībnieku, iesaistoties un izmēģinot visdažādākās aktivitātes uz sniega. Sniega dienas pasākumiem savus pieteikumus federācijai bija atsūtījuši vairāk nekā 160 organizatori no 75 pašvaldībām.

Amatas novada pašvaldības sporta dzīves koordinators Ēriks Bauers pastāstīja, ka novadā katra skola rīko savus Sniega dienas pasākumus un katra izvēlas, kad to darīt. Dažās – Amatas pamatskolā un Spāres internātpamatskolā – tie notika pagājušās nedēļas nogalē, citās būs šajās brīvdienās vai kādu citu dienu līdz pat janvāra beigām.

“Sniega dienas pasākumu cikls jau tradicionāli noslēgsies slēpošanas kompleksā “Priekuļi”, kur uz sacensībām pulcēsies novada skolu labākie slēpotāji. Tās notiks 31.janvārī,” stāsta Ē. Bauers.

Šonedēļ Sniega dienu rīkoja arī Jaunpiebalgas vidusskolā. Kā pastāstīja Jaunpiebalgas vidusskolas sporta skolotāja Sarmīte Vlodare, 5. – 12.klašu audzēkņi spēlēja ziemas regbiju: “Pirms dažiem gadiem to tieši Sniega dienā spēlējām, bērniem ļoti patika, tāpēc vienojāmies, ka šogad tas atkal būs programmā. Izdauzīties pa sniegu ir jauki, un Sniega dienā galvenais – iet ārā un darboties pa sniegu, izvēloties kaut ko ziemai neraksturīgāku.”

Raunas pašvaldības sporta un veselības speciāliste Sanita Krone informēja, ka novadā Sniega diena ieplānota šīs nedēļas nogalē. Pasākumā galvenokārt tiks iesaistīti pirmsskolas bērni, taču aicināti piedalīties arī citi novada iedzīvotāji, jo kopīgas aktivitātes svaigā gaisā ir visjaukākās.

Jau vismaz astoto gadu Sniega dienu Cēsīs rīkoja Jauniešu dome. Cēsu novada pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste Iveta Jermolājeva atcerējās, ka sākumā Sniega diena notikusi Žagarkalnā, tad izlēmuši to rīkot Pils parkā un sapratuši, ka tā ir vislabākā vieta, jo viegli pieejama ikvienam. Pēc rīkotāju aplēsēm kopumā šogad parkā pabijuši 400 – 500 cilvēku.

“Reģistrējās 67 komandas, kas iesaistījās visos pārbaudījumos. Katrā komandā divi vai trīs cilvēki, tātad aptuveni 200 cilvēku, bet vēl apmēram tikpat bija vecāki ar bērniem, kuri nereģistrējās, taču kādās atrakcijās piedalījās. Bija arī tādi, kuri vienkārši bija klāt, tāpēc diezgan droši, ka bija tik daudz apmeklētāju,” skaidro I. Jermolājeva.

Pils parkā tiešām gāja jautri, vieni iesaistījās atrakcijās, citi vienkārši baudīja sniegu, izdauzoties no sirds patikas. Citi ar ragaviņām, citi uz slēpēm, visi atrada, ar ko nodarboties, jo Jauniešu dome bija parūpējusies par dažādām atrakcijām. Aptaujātie apmeklētāji pozitīvi novērtēja šo pasākumu. Bruzinsku ģimene – Dāvis, Eva un mazā Patrīcija – aktīvi iesaistījās visos pārbaudījumos, atzīstot, ka visgrūtākā bijusi kopīgā slēpošana, kad visa ģimene vienlaicīgi kāpa uz “slēpēm”, lai veiktu nelielu distanci: “Tas bija grūts pārbaudījums, bet šādos pasākumos svarīgi gūt prieku no visa. Šādi ģimenes pasākumi ļoti nepieciešami. Mēs pat nezinājām, ka te kaut kas notiks, nācām tikai paslidināties pa kalniņu, bet, redzot piedāvājumu, palikām uz ilgāku laiku. Jāizmanto izdevība, laiks tik brīnišķīgs, ļauj izbaudīt sniega priekus.”

Labvēlīgos laika apstākļus uzteica arī I. Jermolājeva: “Kad piektdienas vakarā sāka snigt, runājām, cik ļoti daba mūs mīl, jo uzdāvinājusi tik lieliskus laika apstākļus. 2014.gadā Sniega diena notika lietū, sniega nebija nemaz. Šajā pasākumā sapratu, ka cēsniekiem ļoti svarīgas ir tradīcijas. Divas ģimenes pienāca un teica, ka bijušas visās Sniega dienās un visās Ģimenes dienās, un tas apliecina, ka šādi kopīgi ģimeniski pasākumi ir nepieciešami.”

Sniega dienas pasākumi notika un vēl notiks arī citos novados.