Ziņas

Sabiedrība

Sniega dēļ šorīt braukšanas apstākļi apgrūtināti pa visiem autoceļiem Latvijā

Šorīt apgrūtināti braukšanas apstākļi pa galvenajiem autoceļiem visā Latvijā, lai gan atsevišķos ceļa posmos pie Ventspils un Liepājas tie ir apmierinoši, liecina “Latvijas Valsts ceļu” (LVC) operatīvā informācija.

Apgrūtināta braukšana sniega dēļ Vidzemē ir pa autoceļiem Rīga – Ainaži, Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža (Veclaicene), Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža (Valka), Rīgas apvedceļš. Ceļi tiek tīrīti un kaisīti.

Latgalē pa autoceļiem Rīga – Daugavpils – Krāslava – Baltkrievijas robeža (Paternieki), Jēkabpils – Rēzekne – Ludza – Krievijas robeža (Terehova), Krievijas robeža (Grebņeva) – Rēzekne – Daugavpils – Lietuvas robeža (Medumi), Daugavpils un Rēzeknes apvedceļi.

Braukšana apgrūtināta arī pa autoceļiem Rīga – Bauska – Lietuvas robeža (Grenctāle) un Rīga – Jelgava – Lietuvas robeža (Meitene). Šajās vietās nedaudz līst, ir sniegots, ceļu posmi tiek tīrīti un kaisīti atkārtoti.

Savukārt Kurzemē Rīga – Skulte – Liepāja, Rīga – Ventspils un Talsi – Stende – Kuldīga.

Tāpat apgrūtināta braukšana ir pa visiem reģionālajiem ceļiem Latvijā.

Ceļu uzturēšanas darbos šorīt ir iesaistītas 179 “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības, kas, sākot jau no trijiem rītā, veic slideno posmu kaisīšanu un piesnigušo brauktuvju tīrīšanu.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, autovadītāji tiek aicināti izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri. LVC atgādina, ka ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs.

LETA