Ziņas

Sabiedrība

Smiltenes pašvaldība izveidojusi nacionālā mantojuma suvenīrmonētu

Smiltenes novada pašvaldība izveidojusi nacionālā mantojuma suvenīrmonētu kapsulas/kartītes iepakojumā, kas ir domāta kā kolekcijas monēta kolekcionāriem vai dāvana pašvaldības sadarbības partneriem Latvijā un ārzemēs.

Kā aģentūru LETA informēja Smiltenes novada tūrisma informācijas centra vadītāja Sanda Veismane, nacionālā mantojuma suvenīrmonēta ir kalta Beļģijā, uz tās aversā ir atveidota Smiltenes evaņģēliski luteriskā baznīca, kā arī Smiltenes novada ģerbonis un uzraksts “Smiltenes novads”, savukārt reversā ir Latvijas valsts kontūra un uzraksts angļu valodā “Latvian Heritage Collectors Coin”. Šī monēta ir ievietota tai speciāli paredzētā caurspīdīgā kapsulā, kas iestiprināta Smiltenes novada pastkartē.

Kopumā ir pieejami četri pastkaršu veidi, kur līdzās fotogrāfijām vijas cauri stāsts par Smiltenes attīstību un nozīmīgākajiem notikumiem no vēstures līdz mūsdienām latviešu un angļu valodā. Par Smiltenes attīstību pašvaldība var būt pateicīga firstam Paulam Līvenam, kurš 20.gadsimta sākumā saimniekoja Smiltenes muižā (Kalnamuižā). Pateicoties viņam, sākās straujš pilsētas uzplaukums.

Šogad Smiltene svinēs 95.gadadienu, kopš tai piešķirtas pilsētas tiesības. Apaļa jubileja tiks svinēta arī firstam Līvenam, jo šogad viņam apritētu 140 gadi. Tā ir dāvana gan Smiltenes pilsētai un novadam, gan atzinība par firsta Līvena ieguldīto darbu pilsētas attīstībā.

Nacionālā mantojuma suvenīrmonētu tirāža ir 1000 monētas, no kurām 150 monētas ikvienam interesentam un kolekcionāram iespējams iegādāties Smiltenes novada tūrisma informācijas centrā. Pārējās suvenīrmonētas paredzētas Smiltenes novada pašvaldības reprezentācijas vajadzībām. Jāatzīmē, ka nacionālā mantojuma suvenīrmonētas nav izmantojamas kā maksāšanas līdzeklis.

Nacionālā mantojuma suvenīrmonēta tapusi, sadarbojoties Smiltenes novada domei ar SIA “Publisko&privāto partnerattiecību pārvalde”.

LETA