Ziņas

Kriminālziņas

Smiltenes novadā vīrieši no garāžas nozog brūklenes un gailenes

7.septembrī agri no rīta Smiltenes novadā kādā īpašumā divi vīrieši iekļuva neaizslēgtā garāžā un nozaga desmit kastes ar ogām un sēnēm jeb aptuveni 24 kg brūkleņu un 23 kg gaileņu. Policijā sākts kriminālprocess un iespējamie vainīgie aizturēti.

Vakar, 7. septembrī, ap pulksten 7.00 Smiltenes novadā kādā īpašumā sieviete konstatēja, ka no neaizslēgtas garāžas nozagtas trīs kastes ar 24 kg brūkleņu un septiņas kastes ar 23 kg gaileņu. Cietusī par zādzību ziņoja Valsts policijai.

Policisti nekavējoties uzsāka iespējamo vainīgo personu meklēšanu, kas saistīti ar iepriekš minēto zādzību, un pa karstām pēdām, pāris stundu laikā viņi tika atrasti un aizturēti. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka zagļi ogas un sēnes bija plānojuši pārdot, lai iegūtu naudas līdzekļus un varētu iegādāties alkoholiskos dzērienus. Aizdomās par zādzības pastrādāšanu policija aizturējusi 1978. un 1998. gadā dzimušus vīriešus, kuri jau iepriekš vairākkārt nonākuši policijas redzeslokā. Vīrieši nebija paspējuši ogas un sēnes realizēt, tādēļ sievietei tika atgrieztas kastes ar nozagtajām meža veltēm.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Vīriešiem piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu