Ziņas

Sabiedrība

Smiltenes novada pašvaldības policijai iegādāts autobuss

Smiltenes novada dome novada pašvaldības policijai iegādājusies “Volkswagen Transporter T6” autobusu par 37 978 eiro, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Cena norādīta bez pievienotās vērtības nodokļa.

Pašvaldības policija jauno automobili jau saņēmusi lietošanai. Pēc automašīnas pārbūves un aprīkošanas atbilstoši noteikumiem par operatīvajiem transportlīdzekļiem ir izveidots izolators trīs aizturētajām personām. Automašīna ir pielāgota policijas ikdienas darba pienākumu veikšanai ar iespēju attālināti pieslēgties un izmantot datu pārraides tīklu un tajā esošās datubāzes.

“Automašīna ir ar pastāvīgu visu riteņu piedziņu (4×4), tam ir divu litru tilpuma turbo dzinējs. Jaunais auto sniegs iespēju policijas darbiniekiem nokļūt notikuma vietās un adresēs, pārvarot ceļa posmus, kuros ir apgrūtināti braukšanas apstākļi (smilšaini, dubļaini, sniegoti ceļi). Tas nereti ir svarīgi, lai sasniegtu galamērķi, kur, iespējams, tiek apdraudēta personu dzīvība vai/un veselība,” par jaunās automašīnas priekšrocībām informējis Smiltenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Liepa.

Līdz šim pašvaldības policijas rīcībā bija 2011.gada “Volkswagen Caddy”, kura nobraukums sasniedzis vairāk kā 300 000 kilometru. Jaunā auto iegāde dos iespēju pašvaldības policijai operatīvāk reaģēt un nokļūt uz izsaukumiem, ja vienlaicīgi tie notiek gan Smiltenes novadā, gan Apes novadā, līdz šim šāda iespēja bija apgrūtinoša.

Atbilstoši iepirkuma rezultātiem jauno mikroautobusu piegādāja SIA “Moller Auto Latvia”. Kā liecina “Firmas.lv” informācija, uzņēmums, kas reģistrēts Rīgā, 2015.gadu noslēdza ar 49 192 107 eiro apgrozījumu un 512 004 eiro lielu peļņu. SIA “Moller Auto Latvia” pieder AS “Moller auto Baltic”.