Ziņas

Sabiedrība

Smiltenes novadā novērsti ķīmiskā piesārņojuma draudi

Smiltenes novadā novērsti ķīmiskā piesārņojuma draudi, aģentūru LETA informēja Smiltenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Hofmane.

Vakar, 11.janvārī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Launkalnes pagastu, kur kādas privātpersonas īpašumā, sagruvušā ēkā, bija konstatētas nezināmas ķīmiskas vielas.

Par bīstamo vietu Smiltenes novada pašvaldības policijai ziņoja kāds novada iedzīvotājs. Policija pēc informācijas saņemšanas nekavējoties sāka risināt problēmu.

Bīstamā ēka ir kādreizējā “Smiltenes MRS” ķimikāliju glabāšanas noliktava, kura patlaban pieder privātpersonai, kura īpašumu mantojusi 2013.gadā.

“Savāktais bīstamo atkritumu daudzums ir aptuvenais 1,5 tonnas. To utilizēšanu nodrošinās bīstamo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmējsabiedrība AS BAO. Papildus tam īpašniece tuvākajās dienās nodrošinās, lai ēkā iekļūt vairs nebūtu iespējams,” informē Smiltenes novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Jānis Leitis.

Valsts vides dienesta Valmieras reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece un Kontroles daļas vadītāja Līga Zvirbule informē, ka ķimikālijas veids tiks noteikts ekspertīzē, tomēr šobrīd ir zināms, ka šī ķimikālija savulaik bijusi paredzēta izmantošanai pret kukaiņiem un nezālēm.