Ziņas

Sabiedrība

Smiltenes novadā izsludinās Spodrības mēnesi

Smiltenes novada domes sēdē pieņemts lēmums par Spodrības mēneša izsludināšanu Smiltenes novada teritorijā laikā no rītdienas, 20.marta, līdz 12.aprīlim.

Kā aģentūru LETA informēja Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Arita Smalkā-Boriseviča, Spodrības mēneša laikā pašvaldība aicina Smiltenes novada teritorijā esošās iestādes, komercsabiedrības, dzīvojamo māju un citu īpašumu īpašniekus un apsaimniekotājus atbalstīt pašvaldības ierosinājumu un izsludinātā spodrības mēneša laikā sakopt to īpašumā (apsaimniekošanā, nomā) esošās teritorijas un ēku fasādes, lai padarītu tīrāku un skaistāku apkārtējo vidi.

Smiltenes novada pašvaldības noteikto talku un spodrības mēnešu laikā atļauts dedzināt ugunskuros zāli, lapas, zarus un citas augu daļas sava īpašuma teritorijā, ja tas nerada draudus cilvēku dzīvībai, veselībai, videi, kā arī personu mantai un netraucē apkārtējiem iemītniekiem.

Savukārt atkritumu dedzināšana ir aizliegta. Pēc Spodrības perioda noslēgšanās saglabāsies aizliegums dedzināt ugunskuros veco zāli, lapas, zarus un citas augu daļas sava īpašuma teritorijā saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem par atkritumu apsaimniekošanu Smiltenes novadā.

Teritorijas sakopšanas darbi turpināsies arī Lielajā talkā, kas visā Latvijā notiks 25.aprīlī. Šajā dienā tiks organizētas sakopšanas talkas Smiltenes pilsētā un pagastos. Sīkāka informācija par Lielās talkas aktivitātēm novadā sekos.

Tāpat pašvaldība iesaka izvēlēties ikvienu teritorijas sakopšanu veikt dabai draudzīgā un sabiedrībai drošā veidā – lapas, veco zāli, sīkos zarus ir iespējams kompostēt un pēc tam iegūt derīgu mēslojumu. Tāpat zaļo atkritumu izvešanu var pieteikt SIA “Smiltenes NKUP”, tas gan būs maksas pakalpojums – par zaļo atkritumu izvešanu 10 eiro (1m3 maiss), par zaru izvešanu 36 eiro/h. Sīkāka informācija pieejama, zvanot uz SIA “Smiltenes NKUP” pa tālruni 64707062.

LETA