Ziņas

Uzņēmējdarbība

Smiltenes novada granulu ražotājs “Graanul Invest” krasi kāpinājis peļņu un apgrozījumu

Kokskaidu granulu ražotājas SIA “Graanul Invest” apgrozījums pērn bijis 32,40 miljoni eiro, kas ir 23% pieaugums salīdzinājumā ar 26,49 miljonu apgrozījumu pirms gada, liecina “Firmas.lv” informācija.

“Graanul Invest” peļņa pērn palielinājusies par 76% un sasniegusi 3,29 miljonus eiro salīdzinājumā ar 1,89 miljoniem eiro 2013.gadā.

Kā norādīts “Graanul Invest” vadības ziņojumā, pērn vidējā ražošanas jauda bija 16 000 tonnu produkcijas mēnesī salīdzinājumā 11 000 tonnu iepriekšējā gadā. Tāpat veiktas apjomīgas investīcijas, ar Eiropas fondu līdzfinansējumu ieguldot 2,55 miljonus eiro jaunā apaļkoku mizošanas un šķeldošanas līnijā. Uzņēmums paplašinājis materiālu uzglabāšanas laukumu, iekārtojis divas jaunas kokskaidu dzirnavas, kā arī veicis konveijeru kapitālo remontu. Kopējais investīcijas apjoms pērn – 4,99 miljoni eiro.

Savukārt šogad uzņēmums turpina darbu pie ražošanas attīstības, ar “Norway grants” līdzfinansējumu investējot jaunā šķeldas skaidošanas līnijā.

“Graanul Invest” reģistrēts Smiltenes novada Luankalnes pagastā 2005.gadā ar 2000 latu (2845 eiro) pamatkapitālu. Uzņēmums nodarbina 41 darbinieku.

“Graanul Invest” pilnībā pieder Igaunijas uzņēmumam AS “Graanul Invest”.

LETA