Ziņas

Sabiedrība

Smiltenes novadā dzēsts ugunsgrēks 200 kvadrātmetru platībā

Aizvadītajā diennaktī, no 18.decembra plkst. 6.30 līdz 19.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma četrus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa informē, ka vakar plkst. 20.15 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Variņu pagastu, kur dega saimniecības ēka. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēka deg ar atklātu liesmu 200 m² platībā. Ugunsgrēka likvidēšanā strādāja Smiltenes, Jaunpiebalgas, Apes un Gulbenes ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Variņu brīvprātīgo ugunsdzēsēju  komanda divu cilvēku sastāvā. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 1.17.

Savukārt plkst. 00.21 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Alojas novada Braslavas pagastu, kur deg divstāvu koka dzīvojamā māja 150 m² platībā. Pirms VUGD ierašanās evakuējušies 11 cilvēki. Plkst. 4.01 ugunsgrēks tika lokalizēts, šobrīd turpinās dzēšanas darbi.

Aizvadītajā diennaktī  ugunsdzēsēji glābēji devās uz Lubānas novada Indrānu pagastu, kur mājas dūmvadā dega sodrēji.

Kopumā aizvadītajā diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 40 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet 2 no izsaukumiem bija maldinājumi.