Ziņas

Kriminālziņas

Smiltenes novadā autovadītājs reibumā un bez tiesībām braucis ar ātrumu 204 kilometri stundā

Svētdien, 13.martā, Smiltenes novada Launkalnes pagastā, uz autoceļa Smiltene-Gulbene, 1987.gadā dzimis “Audi A6” vadītājs atļautā ātruma – 90 kilometri stundā (km/h) – vietā traucies ar ātrumu 204 km/h, turklāt bez tiesībām vadīt jebkāda veida transportlīdzekli un esot 1,8 promiļu reibumā.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Virse, brīdī, kad autovadītājs pamanīja policijas ekipāžu, kas fiksēja pārkāpumu, viņš sākta strauju bremzēšanu un pēc apstāšanās, lai izvairītos no atbildības par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā, par transportlīdzekļa vadīšanu tiesību lieguma laikā un iespaidīgu ātruma pārsniegšanu, centās pārsēsties pasažiera vietā, pie stūres liekot sēsties pasažierei.

Vīrietis jau vairākkārt nonācis policijas redzeslokā par rupjiem pārkāpumiem ceļu satiksmē, tostarp vairākkārt arī zaudējis autovadīšanas tiesības. Pirmo reizi tiesības vadīt transportlīdzekli viņš zaudēja 2006.gadā, kad tika pieķerts, vadot automašīnu alkohola reibumā. Taču pārkāpumi ceļu satiksmē ar to nebeidzās – 2010.gadā Gulbenē, Brīvības ielā, viņš izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, ietriecoties divās automašīnās, un pēc tam aizbēga no notikuma vietas. Divas reizes viņš ir pieķerts, turpinot vadīt transportlīdzekli laikā, kad ir vadīšanas tiesību liegums, turklāt atteicies no alkohola koncentrācijas izelpā noteikšanas. Pēdējais gadījums notika 2013.gada novembrī, kad Rīgā, Matīsa ielā, viņš vadīja motociklu “Yamaxa”, esot bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un atsakoties no alkohola koncentrācijas izelpā pārbaudes.

“Šāds tiesiskais nihilisms nav bieži sastopams. Persona izceļas ar īpašu bezatbildību, un es ļoti ceru, ka tiesa, skatot šo lietu, ņems vērā personas iespaidīgo pārkāpumu bagāžu un pieņems atbilstošu lēmumu. Tāpat arvien nebeidz pārsteigt līdzcilvēku rīcība un atbildības trūkums. Šajā gadījumā pasažieres, kura vienlaikus ir arī automašīnas īpašniece, rīcība ir nesaprotama, ļaujot dzērumā esošam cilvēkam, kuram nav tiesību, vadīt transportlīdzekli, sēsties pie savas automašīnas stūres, turklāt vēl kopā braukt, apzināti apdraudot savu veselību, dzīvību un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību,” izteicies Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks.

Par šo gadījumu policijā ir sākts kriminālprocess, un pēc izmeklēšanas visi materiāli tiks nosūtīti tiesai lēmuma pieņemšanai.