Ziņas

Sabiedrība

Smiltenes Mēru muižā iemūrēs vēstījumu nākamajām paaudzēm

Mēru muižā plānots iemūrēt laika kapsulu muzeja krājuma 2.stāva telpas sienā, kur šobrīd norit remontdarbi, aģentūru LETA informēja Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Mūze.

Kapsulas iemūrēšana notiks 19.janvārī plkst.16.

“Ideja par vēstījuma atstāšanu nākamajām paaudzēm radās pēc tam, kad 2. janvārī remontdarbu laikā atrasta vācu valodā rakstīta vēstule,” stāsta Smiltenes novada muzeja vadītāja Ieva Miķe.

Vēstījumā, kuru parakstījis Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis, ir rakstīts par to, ka kopš 2011.gada septembra Mēru muižas ēkā mājvietu radis Smiltenes novada muzejs, kura darbinieki ar pašvaldības atbalstu šobrīd strādā pie muzeja telpu labiekārtošanas un pielāgošanas muzeja vajadzībām, lai 2017.gada novembrī to akreditētu.

Tāpat nākamajām paaudzēm tiek vēlēts, lai Mēru muiža ilgi kalpo muzeja vajadzībām, kura darbības pamatā ir kultūrvēsturisko materiālo vērtību apzināšana, glabāšana, pētīšana un popularizēšana ar mērķi radīt sabiedrībai izpratni par Smiltenes novada vēsturi, dabas un kultūrvēsturisko mantojumu, kā arī izjust lepnumu par savu pilsētu, novadu un valsti. Vēstījumam tiks pievienots Smiltenes novada domes informatīvais izdevums “Smiltenes novada Vēstis” un Smiltenes novada jubilejas monēta.

Piedalīties vēstījuma un laika kapsulas iemūrēšanā aicināts ikviens interesents.