Ziņas

Kriminālziņas

Smiltenē “Scania” iebrauc veikala sienā

Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 44 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 4 ceļu satiksmes negadījumi. Cietušo nav. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies divi transportlīdzekļa vadītāji. Noformēti 91 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes noteikumu jomā, no kuriem 40 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

27.martā pulksten 13:50 Smiltenē, Rīgas ielā, kāds vīrietis vadīja automašīnu “Scania”, nebija pietiekami uzmanīgs un iebrauca veikala sienā. Negadījuma rezultātā bojāta veikala siena un automašīna. Cietušo nav. Vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Aizvadītajā diennaktī reģistrēti divi gadījumi, kad transportlīdzekļa vadītāji ceļa satiksmē piedalās alkoholisko dzērienu iespaidā. 28.martā pulksten 00:37, Alūksnes novadā, Alūksnē, pa Latgales ielu, kāds vīrietis vadīja automašīnu “Audi” 1,76 promiļu reibumā, bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Savukārt Amatas novadā, Drabešu pagastā uz autoceļa Rīga – Sigulda – Veclaicene 72. kilometrā, pildot dienesta pienākumus, tika ievērota automašīna, kas strauji un lielā ātrumā izbrauc no stāvlaukuma. Automašīna neparādīja virzienu rādītājus, pietuvojoties automašīnai, vadītājs centās paātrināties. Policijas darbinieki mēģināja apturēt un pārbaudīt minēto automašīnu, taču tās vadītājs nepakļāvās policijas darbinieku, vairākkārtējām, likumīgajām prasībām apstāties un uzsāka bēgšanu.

Volvo vadītājs turpināja bēgšanu pa vietējās nozīmes ceļu, tad strauji apturēja transportlīdzeklī un metās bēgt kājām. Policija vīrieti panāca un aizturēja. Vīrieša izelpā konstatēja 2,23 promiļu reibumu.

Automašīnas vadītājam par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, kas pārsniedz 1,5 promiles, tiek piemērots administratīvais arests no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzlikts naudas sods no 1200 līdz 1400 EUR un atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Tāpat vīrietim noformēts protokols par nepakļaušanos Valsts policijas amatpersonu vairākkārtējām likumīgām prasībām apturēt transportlīdzekli. Par šādu pārkāpumu transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz 15 diennaktīm, uzliek naudas sodu no 1200 eiro līdz 1400 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Valsts policija aicina autovadītājus būt atbildīgiem – braucot alkohola reibumā tiek apdraudēta ne tikai sava, bet arī apkārtējo drošība!