Ziņas

Sabiedrība

Smiltenē notiks LPS 26.kongress

Šodien Smiltenē notiks Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 26.kongress, kurā tiks pieņemtas pozīcijas par dažādiem pašvaldībām aktuāliem jautājumiem, aģentūru LETA informēja LPS pārstāve Maija Pētermane.

Uz kongresu ieradīsies arī Valsts prezidents Andris Bērziņš un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

Kongresu atklās LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis. Šīm uzrunām sekos viesu uzrunas. Pasākumā plānots Jaunsleiņa ziņojums, dažādu komisiju ziņojumi, debates un kongresa dokumentu pieņemšana.

Kā norādīja Pētermane, gada laikā starp iepriekšējo un gaidāmo kongresu organizācija bija iesaistīta daudzu pašvaldībām un arī valstij kopumā svarīgu jautājumu risināšanā, līdzdarbojoties gan pie pedagogu jaunās atalgojuma sistēmas ieviešanas, skolu tīkla sakārtošanas, iestājoties par taisnīgu pašvaldību finanšu izlīdzināšanu un iespējām pašvaldībām sekmēt uzņēmējdarbību.

Kongresa laikā plānots pieņemt rezolūcijas par izglītības finansēšanas reformu, skolu tīklu, pašvaldību iespējām iesaistīties komercdarbībā, sadarbību ar Valsts kontroli un arī pašvaldību vēlēšanu perioda palielināšanu.

Tāpat LPS pārstāvji piedalās Saeimas komisiju sēdēs, analizē dažādus ar pašvaldību jomu saistītus likumprojektus un aizstāv pašvaldību viedokli gan nacionālā, gan arī Eiropas līmenī. Kongresā būs pārstāvēti LPS biedri – 118 Latvijas pašvaldības. LPS biedrus kongresā pārstāv pašvaldības domes priekšsēdētājs un domes pilnvaroti deputāti. Kongresa dalībnieku skaits ir atkarīgs no pašvaldības iedzīvotāju skaita: pašvaldību līdz 5000 iedzīvotājiem pārstāv viens pārstāvis, pašvaldību no 5001 līdz 20 000 iedzīvotāju pārstāv divi pārstāvji, pašvaldību ar vairāk nekā 20 000 iedzīvotāju pārstāv trīs pārstāvji.

LETA