Ziņas

Sabiedrība

Smiltenē kokapstrādes uzņēmumā izcēlies ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī, no šī gada 13.septembra plkst. 6.30 līdz šī rīta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 42 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu un 22 uz glābšanas darbiem, bet četri no izsaukumiem bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa.

Plkst. 3.33 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Valkas ielu Smiltenē, kur kokapstrādes uzņēmumā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu koka piebūvei un ēkai zem jumta norisinās degšana. Aizdegšanās ir notikusi arī divos skaidu bunkuros. Paralēli dzēšanas darbiem, ugunsdzēsēji glābēji no liesmām aizsargāja blakus esošās ēkas. Kopējā degšanas platība bija 1200m². Plkst. 7.23 ugunsgrēka izplatīšanās tika ierobežota, bet tā likvidācija vēl turpinās. Dzēšanas darbos ir iesaistīti Smiltenes, Valmieras, Valkas, Strenču un Jaunpiebalgas ugunsdzēsēji glābēji. Strādā 6 autocisternas un 1 autokāpnes.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā vairākiem nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem. Piemēram, Pārgaujas novada Raiskuma pagastā glābēji devās glābt kaķi, kurš kokā bija pavadījis trīs diennaktis un saviem spēkiem nespēja nokļūt lejā. Glābēji kaķi nocēla no koka un nodeva saimniekam.