Ziņas

Sabiedrība

Smiltenē dedzis vagoniņš, Valkā – piededzis ēdiens

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 8.augusta plkst. 6.30 līdz šī rīta pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 28 izsaukumus, no kuriem 11 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 uz
glābšanas darbiem, bet četri no izsaukumiem bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Vidzemē VUGD darbinieku palīdzība bijusi nepieciešama Smiltenē un Valkā. Kā pastāsta S.Vējiņa, pirmdienas rītā plkst. 8.23 tika saņemts izsaukums uz Stacijas ielu Smiltenē, kur dega pārvietojamais dzīvojamais vagoniņš. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji – glābēji konstatēja, ka tas deg ar atklātu liesmu 20 m² platībā. Ugunsdzēsēji uzsāka dzēšanas darbus, kuru laikā tika noskaidrots, ka vagoniņā atrodas gāzes balons. Turpinot dzēšanas darbus, tika precizēts, ka vagoniņā atradās pat divi gāzes baloni, kuri tika iznesti laukā. Ugunsdzēsēji – glābēji ugunsgrēku nodzēsa plkst. 8.56.

Savukārt 8.augustā plkst. 14.12 tika saņemts izsaukums uz Tālavas ielu Valkā, kur daudzdzīvokļu mājai pa 4. stāva logu nāk dūmi. Ugunsdzēsēji glābēji iekļuva mājoklī, kur uz plīts bija piededzis ēdiens 0.1m² platībā un pamodināja saimnieku. Tika izslēgta gāzes plīts un izvēdinātas telpas.Ugunsdzēsēji glābēji darbus pabeidza plkst. 14.23.