Ziņas

Sabiedrība

Smiltenē būs apskatāma militārā tehnika

Smiltenē, Baznīcas laukumā, 8.jūnijā no plkst.12 līdz 14 būs iespēja apskatīt ASV otrās kavalērijas pulka tehniku – kājnieku kaujas mašīnas “Stryker” un haubices “M777”, kā arī Zemessardzes tehniku, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Mācību maršs dosies uz Igauniju divos dažādos maršrutos, katrā pārvietojoties 200 tehnikas vienībām, tai skaitā kājnieku kaujas mašīnām “Stryker”, kas veiks vairāk nekā 2400 kilometru, šķērsojot sešas valstis – Vāciju, Čehiju, Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju. “Dragoon Ride II” mērķis ir pārbaudīt sabiedroto spējas ātri pārvietoties alianses teritorijā un uzlabot starptautisko sadarbību.

Mācību maršs laikā no 6.jūnija līdz 8.jūnijam šķērsos Zemgali, Latgali un Vidzemi, savukārt 13.jūnijā un 14.jūnijā kolonnas pārvietosies pa Zemgali un Vidzemi. Tā laikā notiks arī tehnikas izstāde, kas dos iespēju sabiedrībai iepazīties ar Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto militāro tehniku, kā arī uzzināt vairāk par mācību maršu. Militāro tehniku būs iespējams apskatīt 6.jūnijā Daugavpilī un Maltā, 7.jūnijā Rēzeknē, Ludzā un Varakļānos, 8.jūnijā Gulbenē un Smiltenē, 13.jūnijā Bauskā un Rīgā, kā arī 14.jūnijā Salacgrīvā.

“Dragoon Ride II” laikā no 6.jūnija līdz 8.jūnijam norisināsies Latvijā izvietotās NATO spēku integrācijas vienības darbības izvērtēšana. Latvija kā uzņemošā valsts sadarbībā ar NATO pārstāvjiem izvērtēs vienības līdzšinējo darbību un gatavību īstenot tai dotos uzdevumus. Vienības pamatuzdevums ir veicināt ātru un koordinētu alianses paaugstinātas gatavības spēku izvēršanu Latvijā. Plānots, ka no 8.jūlija līdz 9.jūlijam Varšavā notiekošajā NATO samitā valstu vadītāji paziņos par visu sešu Eiropas austrumos izvietoto NATO spēku integrācijas vienību pilnu operacionālo spēju sasniegšanu.