Ziņas

Sabiedrība

Smiltenē atklāti trīs pazemes atkritumu konteineru laukumi

Pēc Smiltenes novada pašvaldības ierosinājuma, SIA “ZAAO” (ZAAO) Smiltenē izbūvējusi trīs pazemes atkritumu konteineru laukumus daudzdzīvokļu māju rajonos – Smilšu ielā 4a, Rīgas ielā 8 un Abulas ielā 8, aģentūru LETA informēja Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Hofmane.

“Ir ļoti patīkami, ka gandrīz trīs gadus kopš pārrunu uzsākšanas esam Smiltenē izveidojuši trīs pazemes atkritumu konteineru laukumus. Process bija ilgs un sarežģīts, jo pašvaldība vēlējās oriģinālu risinājumu, kā arī notika izmaiņas ar konteineru piegādātājiem, un pašvaldībai bija grūti izšķirties par vietu izvēli. Nākotnē ceram izveidot vēl vismaz divus šādus pazemes atkritumu konteineru laukumus,” atklāšanā teica Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis (VL-TB/LNNK).

Līdz ar pazemes atkritumu konteineru laukumu izbūvi, iedzīvotājiem ir vairāki būtiski ieguvumi. Viena daļēji zem zemes ierakta konteinera ietilpība ir piecreiz lielāka nekā esošajiem 1,1 m3 konteineriem. Tikai viena trešdaļa no jaunā konteinera atrodas virszemē, bet divas trešdaļas – zem zemes. Jaunie konteineri ļauj ietaupīt vietu iekšpagalmos, tie ir jātukšo retāk, līdz ar to mazāk tiek noslogoti iekšpagalmu ceļi. Novērots, ka minēto konteineru laukumu izbūve rosina māju iedzīvotājus vēl citiem pagalmu labiekārtošanas projektiem.

Katrā laukumā ir iebūvēti trīs pazemes konteineri, divi no tiem paredzēti nešķirotiem sadzīves atkritumiem, bet viens – otrreizējai pārstrādei derīgam iepakojumam – papīram, polietilēnam, metālam. Papildus blakus novietots viens virszemes konteiners pudeļu un burku stiklam.

Šādu pazemes konteineru laukumu izveide ir iespējama tad, ja namu apsaimniekotājs uzsāk sarunas ar atkritumu apsaimniekotāju ZAAO, lai izvērtētu jauna laukuma veidošanas iespējas un lietderību. Lai 2016.gadā būtu iespējams realizēt pazemes atkritumu konteineru laukuma izveidi, līdz nākamā gada 1.aprīlim jābūt pilnībā izstrādātam projektam, lai varētu uzsākt nepieciešamās iepirkumu procedūras.

ZAAO kopā ar pašvaldībām, attīstot modernu atkritumu apsaimniekošanu, jau vairākus gadus izbūvē arvien jaunus pazemes konteineru laukumus. Līdz šim tie izveidoti Cēsīs, Limbažos, Valmierā, Valmieras pagastā un tagad arī Smiltenē.